Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki hogy tanult angolt?

Ki hogy tanult angolt?

Figyelt kérdés

Én itt szenvedek az angol könyv felett 10. Osztályban a házival, hogy minden szót le kell fordítsak, mert nem tudok össze rakni egy mondatot sem😖


Help me pls!!!


Film, szókártya, app, nem vált be. Semmi nem válik be. Ami épp érdekel szó, azt rövid távra megtudom tanulni de aztán kimegy.😔


2020. nov. 30. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Általánosba meg középsuliba is tanultam angolt. Nem is bonyolult. Meg lehet tanulni, a szavakat is simán be lehet magolni. Ha a matekról írtad volna ezt, akkor megérteném mert az nem lehet csak úgy bemagolni, de az angolt...
2020. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel. Hiába nézek sorozatokat, filmeket, hírlapokat stb. angolul, nem ragad meg semmi.:(
2020. dec. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Laylah ***** válasza:

Kezdő angolosként abszolút felesleges filmezni meg sorozatozni angolul, nagyjából egy kukkot sem fogsz belőle érteni. Inkább a hallott szöveg értésére megy rá, nem az új szavak tanulására.

Fordíts dalszövegeket. Biztos vannak kedvenc számaid angol nyelven, kinyomtatod, lefordítod. (Persze nem árt, ha igényes a szöveg, nem csak a mai "divatos" "szavak-pakol-egymás-után-után-után-után" stílusban íródtak.) Ebben benne van a saját érzelmi kötődésed, hiszen szereted azt a számot, tudni is akarod, miről szól, ezáltal jobban megjegyzed, valamint ha hallgatod, akkor mindig mondhatod az énekessel együtt a szöveget, jobban megragad.

2020. dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Laylah ***** válasza:
Ja és a kérdésre válaszolva, én World of Warcraftból tanultam. :D
2020. dec. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kpop ot halgatok.(koreai) de elkezdtem mangát fordítani. Ami elég jó, csak ritkán maradnak meg bennem a szavak.
2020. dec. 28. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!