Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tehetek úgy középfokú...

Hogyan tehetek úgy középfokú angol nyelvvizsgát, hogy ha nem tudok beszélni?

Figyelt kérdés
Mármint nem angolul, hanem úgy egyáltalán. Hangszálaimat operálták még év elején, és nem jött teljesen össze nekik, egy csomó hang egyszerűen nem tudja elhagyni a számat. Amúgy tudnék beszélni, angolul is. Olyan opció van, hogy "szóbeli" a vizsga, de én leírhatom a választ? Vagy ki lehet hagyni ezt a részt? Orvosi felmentés, igazolás ilyenre nem jó, már kérdeztem.

2020. dec. 1. 03:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg gégemikrofonnal.

Más lehetőséget nem nagyon látok így hirtelen.

2020. dec. 1. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Van olyan nyelvvizsga, ahol figyelembe veszik a fogyatékosságodat. Egyébként szerezhetsz felmentést beszédfogyatékosként a szóbeli rész alól. Érdeklődj az orvosodnál!
2020. dec. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Írj egy e-mailt az összes nyelvvizsgaközpontnak egyszerre és kérdezz rá.
2020. dec. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2 nyelvvizsga központban kérdeztem eddig, azt a választ kaptam, hogy az kaphat nyelvvizsgát aki beszélni is kellően az adott nyelvet, ilyenre nincs felmentés. Orvos tényleg tudna adni ilyen papírt, csak ők nem fogadják el. Csak írásbeli vizsgát tehetek így, ami önmagában nem minősül nyelvvizsgának. De akkor megkérdem még pár helyen, hátha valahol adnak rá jobb választ.

2020. dec. 1. 21:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ott is érdemes lehet rákérdezni, ahol kérik a nyelvvizsgát, hogy ilyen körülmények között tényleg kérik-e tőled is, a szóbelit is: egyetemen, munkahelyen, stb.
2020. dec. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez egyetem, akkor a fogyatékosügyi referens tud neked segíteni.
2020. dec. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!