Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Önálló nyelvtanulás vagy...

Önálló nyelvtanulás vagy magántanár vagy tanfolyam?

Figyelt kérdés
Ti hogy tanultok és miért úgy?

2020. dec. 6. 22:40
 1/4 anonim válasza:
54%
Én a magántanárt javaslom. Könnyebb a megértés. Jobban tudsz gyakorolni is mint egyedül, és csak veled foglalkozik, nem úgy mint egy tanfolyamon
2020. dec. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Önálló tanulás, aztán ha már van egy erős alap, akkor magán.

Én biztos nem fizetnék azért, hogy gyakoroljuk a present simple.

2020. dec. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez egyéni igényektől függ. Én a tanfolyamot szeretem a legjobban és úgy érzem, hogy nekem az a leghatékonyabb. Tudom magamról, hogy nem vagyok elég szervezett és tudatos ahhoz, hogy magamtól rendszeresen készüljek, tanuljak és tartsam a tervezett tempót, haladjak az anyaggal, gyakoroljak stb. Viszont szerintem alapvetően nincsen szükségem magántanárra sem, mert az anyag megértésével nem szokott gondom lenni, nekem nem jelent többet/előnyt hogy csak velem foglalkozik, sőt. Hacsak nem valami specifikusabb segítségre van szükségem pl. egy konkrét készség nem megy és azt szeretném célzottan fejleszteni vagy hasonlók, akkor inkább tanfolyamra megyek. Nekem a tanfolyam azért szimpatikus, mert ott az ember kap egy kis segítséget és útmutatást a tanár személyében, érzed a nyomást a tanár és a többi résztvevő részéről, fel kell venned egy tempót és azt kell tartanod. Ettől szerintem még ugyanúgy van lehetőséged személyes segítséget kérni, kérdéseket feltenni, pluszban tanulni stb., legalábbis nekem ezzel pozitív tapasztalataim vannak.
2020. dec. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mindegyikkel megpróbálkoztam, illetve kombináltam néha ezeket. Magántanárral leginkább felsőfokú nyilvvizsgára való készüléskor tanultam, mellette egyénileg is fejlesztettem a tudásomat.

A tanfolyam kevésbé vált be, de azért középfokig még ezzel is fejlődtem valamennyit.

2020. dec. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!