Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát a legkönny...

Melyik nyelvvizsgát a legkönnyebb letenni? Akár angolról, akár németről van szó.

Figyelt kérdés
Rövid határidőn belül le kell tennem egy nyelvvizsgát, melyikre lenne érdemes jelentkezni? Elég ha csak itthon fogadják el.

2020. dec. 7. 11:19
 1/6 anonim válasza:
67%
Angolon szerintem Origó írásbeli LanguageCert szóbeli, németen én ÖSD-t csináltam az elég nehéz, ott nem tudom mi a megfelelő.
2020. dec. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában angolnál az Origót szokták mondani, de én anno néztem mintafeladatokat, és nekem annyira azért nem jött be, de kinek mi. Viszont pl. ECL, Telc és Languagecert közül egyértelműen a Languagecertöt mondanám. De nézz a honlapjukon mintafeladatokat. De szerintem igazából nem is lehet ezt így annyira megmondani, mert ez nagyon az adott feladattól függ. Mármint én például már B2-es és C1-es szintnél is néztem Languagecertös és ECL-es mintafeladatokat, és volt, amikor az ECL-t találtam könnyebbnek, volt amikor a Languagecertöt. Szóval szerintem legalább fusd át a mintafeladatokat, hogy melyik nyelvvizsgánál milyen féle feladatok vannak.
2020. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az alapfokút.
2020. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
ECL angol B2. Szóbeli könnyű, írásbelinél nincs nyelvtani rész.
2020. dec. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ECL esszéhez használható szótár, kevés a feladattípus, jól begyakorolható. Szóbeli szintén. Páros vizsga, így nem a vizsgáztatóval beszélgetsz, hanem egy vizsga partnerrel. :) Én B2-t és C1-t is náluk csináltam.
2020. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyetemi nyelvvizsgák általában vizsgázóbarátabbak (BME, corvinus, dexam..). De ha nem egyetemit akarsz én is az ECL-t ajánlom. TELC-et például semmiképp. Az Origo valóban könnyebb valamennyivel, de ott ugye csak kétnyelvűt tudsz tenni.
2021. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!