Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az hogy megértem az...

Miért van az hogy megértem az angol mondatot de nem tudom leforditani?

Figyelt kérdés
Megértem mit akarnak kifejezni de leforditani nem tudom. KUrvára idegesitő főleg azért mert az angol tanárom azt hiszi egyáltalán nem tudok semmit angolul miközben megnézek egy filmet és megértem.

2020. dec. 10. 09:25
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Angolul nézem a filmet.
2020. dec. 10. 09:26
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha látsz egy angol szót, angolul meg tudod magyarázni, mit jelent pontosan? Mert ha igen, akkor pont, hogy jobban beszélsz angolul - a szavakat a jelentésükhöz kötöd a magyar változat helyett.
2020. dec. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Mert nem tudsz magyarul sem igazán. Nekem is ez volt.


Gyakorlással fejlesztheted.

2020. dec. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert a fordítás nem a te területed. Vagyis most, nyilván lehet ezt fejleszteni. D
2020. dec. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok, véletlen előbb elküldtem.


Szóval ezt lehet azért fejleszteni. De amúgy nagyon sokan így vannak vele, nekem az angol tanáromnak is sokszor meggyűlik a baja avval, mikor egy angol szöveget kell lefordítani magyarra (nyilván most nem egy nagyon egyszerű szövegre gondolok). Meg én se vagyok annyira jó fordításban. Külön külön mindkettő nyelvvel megvagyok, de ha fordítgatni kell, az már nehezebb.

2020. dec. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod neki, hogy érted mit akar (esetleg angolul válaszolsz rá), de nem tudod lefordítani. Esetleg megmondod hogy konkrétan mi a baj (pl. túl gyorsan gondolkodsz és reflexből válaszolsz vagy nem találod a magyar megfelelőjét egyből stb).

Én is ilyen vagyok, rengetegszer válaszolok németül, de mikor szöveget fordítunk keresem a szavakat vagy körbeírom magyarul.

2020. dec. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#2 lehet igazad van. Oké most hogy tudom az a gond hogy a jelentésükhöz kötöm mintha az első nyelvemet tanulnám. De mit kezdjek vele. Kezdjem előröl az egészet?
2020. dec. 10. 09:49
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismétlem a korábbiakat, de szerintem megéri.

Az, hogy a szavaknak nem a magyar megfelelője jut eszedbe, hanem azokat anélkül értelmezed, hogy lefordítanád, mindenképpen kívánatos mérföldkő a nyelvtanulás során. Ezzel a tanárodnak is tisztában kell lennie.

A szövegfordítás pedig gyakorlatot igényel, részben pont a fentiek miatt. Ha pedig műfordításról van szó (próza, vers, de a filmek szövege is idetartozik), oda már több-kevesebb tehetség, érzék is kell.

2020. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem megy magyarul, azt megnézed a szótárban. Én is csak erre a célra tartok egy hatalmas angol-magyart, különben már kidobtam volna.

Egyébként szerintem nincs egészen igazad abban, hogy érted a filmet. Próbáld meg a következő, teljesen ismeretlen filmet a monitornak háttal "nézni". Ha a hallott vagy olvasott szövegre azt mondod, hogy megérted, akkor már majdnem igazat szólsz. Akkor is lehet még az, hogy valaki belekérdezne, és megállnál, mint a besült Lada - ez a jelenség tisztán látszik azokban a feladatokban, amik erről szólnak. Nem véletlenül vannak ilyen feladatok. Bár ez már igazából burkolt intelligenciateszt, de hol a határ?

2020. dec. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tényleg megértem angolul néztem a narutot de a teljes lore-t el tudom mondani. Nem szórul szóra hanem körülírva.
2020. dec. 10. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!