Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha egy anyanyelvivel tanulnál...

Ha egy anyanyelvivel tanulnál nyelvet, akkor milyen beszéd-gyakorlatokat?

Figyelt kérdés

B1-es szint felett a magyar anyanyelvű, hivatásos nyelvtanár MELLETT lenne.

Szóval a kiejtés, kultúra, újságcikkek stb.


Anyanyelvi egyetemista és angolul is anyenyelvi szinten beszél, így arra fordítaná nekem pl a szókincset.


1000 kérdés 1000 válasz-típusú beszélgetésekre gondoltam.

Mi mást érdemes még esetleg?



2020. dec. 10. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nyelvszakos voltam, volt sok anyanyelvi és nem anyanyelvi tanárom is. Hacsak nem kimondottan a nyelvvizsgára kell még, tehát nincsenek konkrét témák, akkor csak beszélgessetek bármiről amiről csak szeretnétek. És csak akkor magyarázza angolul, ha nagyon nem érted mit akar mondani, de alapból ő is és te is azon a nyelven próbáljátok elmagyarázni a másiknak.
2020. dec. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
94%
Én anyanyelviektől (nem tanárok) tanultam meg spanyolul, miután könyvekből felszedtem egy alapszintű szókincset és nyelvtant. Szerintem, ahogy az előző válaszoló is mondta, beszélgessetek bármiről, téged érdeklő témákról, ha meg valami konkrétra készülsz, akkor meg azokról a témákról, amik érintettek lehetnek. Most az egyetemen (ELTE spanyol szak) vannak nekünk is anyanyelvi tanáraink és ők azt csinálják, hogyha valaki nem ért valamit, akkor nem átváltanak angolra, hanem definiálják az adott nyelven (az én esetemben spanyolul vagy katalánul) és max ha minden kötél szakad fordítják le az adott szót, kifejezést. Szerintem ez nagyon jó dolog, mert így már korán megtanulsz a nyelven gondolkodni (és nem folyton fejben fordítod a mondandódat). Egyébként én még tavaly (egyetem előtt) sikeresen teljesítettem a DELE C1-es nyelvvizsgát, úgyhogy tapasztalatból mondom, hogy az anyanyelviekkel való beszélgetés az egyik legcélravezetőbb módszer.
2020. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!