Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék megtanulni franciául...

Szeretnék megtanulni franciául, de aggaszt valami?

Figyelt kérdés

Úgy tanultam meg angolul hogy fingom sincs a magyar nyelvtanról. Őszintén szólva annyira nem érdekel mint egy rohadt narancs.

Angolul sem úgy tanultam meg hogy na rag, vonzat, anyadpicsaja, hanem csak úgy hogy tudom hogy ha he/she/it van, akkor she eats, he eats, it eats... ha you/they/we... akkor you eat, we eat blabla...

nekem ezek hogy előljárószók stb stb kv@ra nem érdekel


2020. dec. 13. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges ezen rugózni, töltsd le a duolingo appot és kezdd el a franciát.
2020. dec. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Franciának az alapját adják a névelők, igeragozás. Nem kell nyelvtant külön tanulni, de a helyes beszéd/írás alapja a nyelvtan! Másképp úgy beszélsz majd mint egy majom/indiai bevándorló, magyarul se cseréled fel a szórendet.
2020. dec. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez természetes, de akkor csak azt kell megtanulnom hogy pl fleur (virág) fleurs (virágok) bateau (hajó) bateaux (hajók) és nem belemenni a száraz, unalmas nyelvtani elmélet részébe.
2020. dec. 13. 11:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha mondjuk nem tudod pl. azt, hogy a fleur /flœʁ/ és a fleurs /flœʁ/ között - az angoltól eltérően - a kiejtésben nincsen különbség, és itt a determinánsok azok a beszédben, amelyek eldöntik a főnév tényleges számát, akkor probléma lesz a nyelvtudásoddal.


Szerintem a francia nyelvtudáshoz elengedhetetlen az, hogy valamennyire tisztában legyen az ember a hangtannal.

2020. dec. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a franciában van a főnévnek neme. Tehát, máris úgy kell megtanulnod, hogy "la fleur", "le bateau" stb. különben nem fog összeállni a kép. Minden egyéb pl. névmások, elöljárók (tudom, hogy nem érdekel) a főnév nemétől függ.

Természetesen megtanulhatod úgy is a nyelvet, hogy használod - eleinte sok hibával - és rád ragad, de szerintem egy minimális nyelvtan nem árt, mert "helyre teszi" a dolgokat és rögtön leesik, hogy "Ja, hát persze, ezért van ez így..." stb.

2020. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!