Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék otthon spanyolul...

Szeretnék otthon spanyolul tanulni, de semmiképpen sem nyelvtanárral, hanem egyedül. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudnátok ajánlani módszereket, könyveket, amivel egyedül is meg tudnék tanulni spanyolul? Nem akarok felsőfokon beszélni, elég annyira, hogy megértsenek, és én is őket. A válaszokat előre is köszönöm!

2020. dec. 18. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Szia, én minden tanári segítség nélkül teljesen autodidakta módon tanultam meg spanyolul, tavaly tettem le a DELE C1-es nyelvvizsgát, úgyhogy mindig örülök, amikor más erre vállalkozó embereket látok. A Duolingo-t nem ajánlom, mert egy katyvaszt tanít, szerezz be inkább könyveket (Pons tankönyvcsalád könyveit ajánlom, Colores-t semmiképp, tele van hibákkal és hiányosságokkal) és azokkal szedj magadra egy kis alap szókincset és nyelvtant, utána kezdj el anyanyelviekkel beszélgetni, én is így csináltam. Utóbbira kiváló az Interpals nevű oldal és a Facebookos spanyolos csoportok. Ha van még kérdésed írj privátban nyugodtan.
2020. dec. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. dec. 18. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül kezdtem el spanyolul tanulni. Már nem emlékszem a tankönyv címére, de elég régi, akkoriban ez volt az egyetlen tankönyv még. Én szerettem.

De végül kinn élve, sokat használva sikerült igazán megtanulni a nyelvet.

Így nulláról 3 év kellett, hogy felsőfokút szerezzek ( nem éltem azért kinn folyamatosan). Viszont a felsőfokú után is éreztem még később ahogy fejlődök. Úgyhogy a felsőfoknál sem áll meg a tanulás, ahhoz, hogy élőben kényelmesen tudj társalogni.

2020. dec. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. dec. 19. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!