Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gimnáziumban nem tanít minket...

Gimnáziumban nem tanít minket az angoltanár? Mit tehetnénk? Tizedik félév van.

Figyelt kérdés

Szóval. Angol tagozatra jelentkeztem, most vagyok tizedikes egy kisvárosi gimnáziumban. Gondoltam, milyen jó lesz, majd sokat tanulunk, és fejleszthetem a nyelvtudásomat.

Az iskola, ahova jelentkeztem, viszonlag tetszik. Lehetne jobb a közösség, de ez minden. Az összes tárgyból jól tanítanak, kivéve az angolt..


Az osztályfőnököm az angoltanár.

Heti 6 angolunk van vele (Amit én egyébként kevésnek tartok).


Minden órára késve érkezik, értekezletekre hivatkozik. Ha bejön, akkor is csak beszélgetünk (kinek milyen napja volt, melyik tanárt tartanak k"csögnek a többiek, stb stb. Természetesen magyarul). Szoval kb osztályfőnökit tart minden órán. Egyébként a nő háromgyerekes családanya.


Kilencedik eleje óta körülbelül 15 (lehet, sokat mondok) óra volt, amin csináltunk is valamit. Most van 10. félév, elég aggasztó. Most is a kilencedikes (!!) elementary tankönyv háromnegyedénél tartunk.

A gépeken néha angolos feladatokat csinálunk, amik elég könnyűek.


Nem tanít semmit, dolgozatok hébe-hóba vannak. Szótár füzetünk nincsen. A füzetünk kilencedik eleje óta még félig sem telt be.

Nyolcadik óta nagyon sokat felejtettem.

Most meg elvárja, hogy menjünk nyelvvizsgázni, mikor a 21 fős osztály 70%-a még bemutatkozni is nehezen tud.


Mit tehetünk?

Mégis az osztályfőnökünk.. ;(


Elnézést, ha kicsit összeszedetlen volt.

16/L



2020. dec. 20. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Ennek az az oka, hogy az angoltanárotok nem tud angolul. Valamikor talán tudott, de nem volt rákényszerítve, hogy használja a nyelvet. Semmit sem tehetsz sajnos. Magánúton kell tanulnod, ha tudni akarsz. vagy másik iskolába menni, de ott lehet, hogy a többi tanár lesz gyenge. Jó nyelvtanárok már nincsenek az iskolákban, mert nem fizetik meg őket.
2020. dec. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Esetleg jelezhetitek az igazgató felé, kérve, hogy névtelenek maradhassatok. Kiemelhetitek, hogy a személyére nincs panasz, csupán nem tanít eleget. Vagy vele is beszélhettek, szólhattok,hogy inkább haladnátok az anyaggal. Bepótolni a lemaradást esetleg külön tanárral tudod van online tanfolyammal kiegészítheted. Tudnám javasolni, hogy nézz angolul sorozatot, angol felirattal és, ha valami nem megy rá Tudsz keresni. Ezen kívül könyvesboltokban kapni angol könyveket, amik be vannak szintezve, érdemes olyat is olvasni.
2020. dec. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Javaslom, hogy a szülők jelezzék ezt az igazgatónak. Én névtelenül jelezném, mert félnék a tanár bosszújától.
2020. dec. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon átérzem a helyzeted! Konkrétan szakasztott ugyanez volt velünk is, csak a mi ofőnk/angol tanárunk 2 gyerekes családanya.

A mi esetünkben a többiek jót röhögtek ezen, nekik tetszett a "potyatárgy" én meg el voltam keseredve, mert nem ezért mentem kéttanba. Azt tudnám én is mondani, hogy névtelenül jelezni kell ezt az igazgatónak, mert a tanár bosszújától tartanék én is. Nálunk amúgy úgy oldódott meg, hogy a tanárt, akinek az ereiben is narancs folyt, "előléptették" igazgatóvá xd

Viszont a némettanár is előadta ugyanezt, ott annyi történt, hogy többen mentek oda az igazgatóhoz, aki elbeszélgetett a nővel. Voltak megjegyzései, de összességében jól fogadta és onnantól már jobb lett a hozzáállása a tárgyához.

Az lenne a legjobb, hogyha mihamarabb jelzitek az igazgatónak, ő tudna beszélni a tanárotokkal, úgy, hogy hatna is rá.

2020. dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért ilyen fokú problémáknál normális szülők már régen összeálltak volna.
2021. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szüleitek a valóvilágot nézik, vagy mit csinálnak?
2021. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!