Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet könnyen, játékosan...

Hogy lehet könnyen, játékosan megtanulni az angol nyelvtant?

Figyelt kérdés

Könnyen megy a tanulás, az angol szavak a sorozatokból ragadtak rám. Már van egy B2 nyelvvizsgám, de a nyelvtani szabályokat még mindig alig tudom.

Mondjuk online valami, ahol leírják a szabályokat, és utána vannak mondjuk behelyettesítős mondatok vagy más feladatok és vagy egy fél óra, óra alatt kb. az egészet meg tudnám tanulni? Vagyis az igeidőket, igeidőket feltételes módban, kérdő mondatokban, stb. A többit szerintem tudom.

Szeretnék elérni egy éven belül c1 szintű nyelvvizsgát, és utána külföldön tanulni. Ehhez kéne a nyelvtan, meg még jó nagy szókincs.

Tudom, hogy van rengeteg időm, de mivel sajnos lusta vagyok, az lenne a legjobb, ha gyorsan, 'szórakozva' megtanulhatnám az igeidőket, még ha nem is 100%-osan, de egy gyors módszerrel átvehetném.

Bármi tippnek örülnék a nyelvtanulással kapcsolatban, köszi, ha válaszolsz!



2020. dec. 24. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulni a szabályt, ami seggelés. Utána gyakorolni kell írásban és szóban. Több ezer óra, mire kialakul a rutin.
2020. dec. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Ha lusta vagy, tölts le egy külföldön tanulok applikációt, meg egy sokat keresek a messzi távolban applikációt, és meg van oldva az életed. Esetleg még egy szerelmes lett belém egy filmszínész/nő, meg egy két jól nevelt gyermekem van applikációt.
2020. dec. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na jó 2., ez vicces volt.

Tudom, hogy nem így működik az élet, de azért, ha valamit meg lehet a könnyebb módon oldani, akkor azt inkább úgy szeretném.

Nem hiszem, hogy lehetetlen ezt gyorsan megtanulni. Azt még kihagytam, hogy a mondatokat azt simán össze tudom rakni, tudom a sorrendet, csak a kulinbozo igeidoket nem, hogy mikor hasznaljuk. Szerintem, ha 2x-3x elolvasnam a szabalyokat (mert nyilvan nem kell szoszerint megtanulni, csak a lenyeget) es utana meg tudnak csinalni nagyon sok gyakorlofeladatot, akkor nagyrészt megmaradna a fejemben.

2020. dec. 25. 10:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Néhány hét után elfelejted. Rutin kell hozzá.
2020. dec. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

youtube:

Könnyen Gyorsan Angolul

Ha jobb kiejtés kell:

KonyhaAngol Eszterrel

2020. dec. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szerintem, ha 2x-3x elolvasnam a szabalyokat"

Hát igen, erről beszélünk, hogy ez egy olyan piti tétel... 12 igeidő, maximum 12x10 használati leírás-sor/mondat, az egy középiskolásnak max egy kényelmes vasárnap - feldolgozva, kidolgozva, időrendi sorrendbe szedve, kereszthivatkozásokkal, letisztázva, tussal kihúzva, ppt előadásba rakva animációkkal... Oszt ezen agonizálsz.

Persze, jól használni az több, azt a gyakorlat hozza majd. Ha hozza, mert ahogy látom a gyakorin, a present perfect és annak a folyamatosa az ehetetlenül kemény a magyarnak.

2020. dec. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!