Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék szinten nulláról...

Hogyan tudnék szinten nulláról jól megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

2020. dec. 25. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Angol tagozaton.

Nyelvtanfolyamon.

Magántanárnál.

Vagy itt is elkezdheted:

https://www.youtube.com/watch?v=WZZHJCV8E3M

2020. dec. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Az alapokhoz magántanár segítsége (alap nyelvtan, stb), majd rengeteg angol nyelvű youtube videó, sorozat, stb. Először magyar felirattal majd angol felirattal, majd felirat nélkül.
2020. dec. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyelvtanfolyam, magántanár. De nem biztos, hogy jól meg tudsz tanulni. Nem mindenki képes rá.
2020. dec. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%

#3

Az nem képes rá akinek ilyen típusú diszlexiája van és az kb 1%-a a populációnak. A legfőbb gond, hogy nehéz kifogni egy jó angoltanárt. Ha jól meg akar tanulni akkor annak borsos az ára.

2020. dec. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Nulláról? Rengeteg módszer van, pár olyat osztok meg, ami nekem bevált:

Mangázz/olvass képregényt angol nyelven. A szereplők viselkedéséből, a gesztusaiból egy csomó minden le fog esni.

Tanuld meg a kedvenc angol nyelvű dalaid szövegeit úgy, hogy éneklés közben nézed a szöveget. Aztán próbáld leírni a szöveget emlékezetből. A helyesírási hibákat javítsd ki az eredetivel összevetve.

Nézd meg a kedvenc filmedet angolul, magyar felirattal, amíg már tudod, mikor mi hangzik el. Aztán válts angol feliratra. Párszor úgy is nézd meg. Aztán kapcsold ki a feliratot.

2020. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Iratkozz be nyelvtanfolyam rá.
2020. dec. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondom nekem mi vált be.


Gimnáziumban Angolos voltam.

Eléggé alacsony szinten tanítottak, a nyelvtanból kb 4 igeidőt megjegyeztem, de beszélni folyamatosan nem tudtam.


Aztán elmentem egy nyelvtanfolyamra ahol 10-en be voltunk zsúfolva egy kis terembe , de előtte arról volt szó, hogy max 4-en leszünk.

Nem tetszett és nem is fejlődtem.


Utána elmentem egy magántanárhoz ahol arról volt szó, hogy mivel beszélni nem tudok és az a legfontosabb ezért azt szeretném fejleszteni, ha lehet úgy, hogy olyan témákról beszélünk angolul ami engem érdekel.

Fizetés előtt minden meg lett ígérve, de utána a nyelvtant nyomattuk végig .

Mindig be lett ígérve, hogy na már csak egy kicsi nyelvtan aztán beszélünk, de nem láttam a végét ennek.Az első 3 hónapban még fejlődtem, de utána kezdett összeomlani az egész.Már nem tudtam megjegyezni az új szavakat és nyelvtanilag is kezdtem keverni a dolgokat, ezen kívül nem volt olcsó sem.

Emiatt fél év után abba hagytam.

Utólag azt mondom , hogy ahhoz jó volt, hogy a nyelvtant jobban megértsem, de azon kívül másra nem volt jó.


Szóval ezek a módszerek nekem nem váltak be igazán.



Évekkel később kiköltöztem Angliába.

Próbáltam gyakorolni mielőtt kimentem , de nem állt rá az agyam .


Kint szembesültem azzal, hogy gyakorlatilag nem tudok beszélni, baromi gyorsan beszél mindenki és ömlik rám az információ, plusz a szókincsem sem volt túl nagy.


Az elején ez sokkoló, de utána el kezd tisztulni a kép, mivel minden nap hallod ugyan azokat a szavakat, ezért egyszer csak berögződik az elmédbe.

Azt persze tudnod kell, hogy tudod megkérdezni, hogy ez a szó mit jelent.

What does it mean?


A következő lépés az volt itt kint, hogy online egy magyar nő tanított angolul, de megint azzal szembesültem, hogy nyelvtani feladatokat oldunk meg, annak ellenére, hogy meg lett ígérve, hogy a beszédet fejlesztjük.Ezen kívül nagyon nem voltunk egy hullámhosszon így kínszenvedés volt a tanulás mint otthon.

Így 4 hónap után ez is abba maradt.


Most jönnek azok amik segítettek és működtek.


A következő lépés az volt, hogy az egyik lakótársam tanácsára itt Angliában elmentem iskolába ami sokat segített.

Olyan emberekkel voltam egy csoportban a világ minden tájáról akik ugyan azon a szinten voltak mint én, de még is tanultunk egymástól és a tanártól is mert volt amit a másik tudott és én nem, de volt ami nekem tökre egyszerű volt neked, de a másiknak teljesen új info volt.


Majd jött a következő szint, lett egy barátnőm aki nem magyar így csak angolul tudtunk kommunikálni, minden nap.

Na ez még többet segített mint az iskolában, mert türelmesek voltunk, vagyunk egymással és folyamatosan tanulunk egymástól.

Az ő angolja jobb volt mint az enyém, de aztán felfejlődtem hozzá, sőt utána már én tudom olyan szavakat ami neki volt új.


Majd a következő szint, hogy a munkahelyemen lett egy Angol barátom aki született angol nem bevándorló .


Tőle is rengeteg új dolgot tanultam és tanulok a mai napig, főleg szlengeket.


Láthatod, hogy nem volt egyszerű utam, de fokozatosan fejlődtem és végleg soha nem adtam fel csak mindig kerestem egy másik megoldást.

Ma vicces visszagondolni, hogy anno nem tudtam elmondani normálisan 2 mondatot.

Ami még érdekes, hogy minél jobban beszélem a nyelvet annál jobban érdekel és annál szorgalmasabb vagyok a tanulásban.


Ez az én utam, de mindenki más.

2020. dec. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!