Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rutinos németesek, milyen...

Rutinos németesek, milyen nyelvi könyveket ajánlotok önálló nyelvtanuláshoz? Ha újra kezdenéd, hogyan csinálnád jobban?

Figyelt kérdés

Egyedül tanulom a németet, de úgy érzem, nem találtam megfelelő könyvet, anyagokat még, és sokszor van olyan érzésem, hogy pocsékolom az időt.


Ha újrakezdenétek a nyelvtanulást, milyen eszközöket választanátok hozzá? Minden tippet köszi!



2020. dec. 25. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én emelt németes nyelvi osztályba jártam, ahol a Start, Unterwegs és Sprich einfach könyvekből tanultunk. Nekem nagyon beváltak, főleg a Sprich einfach, ami már azért egy B2-es nyelvtudást igényel. Alapozás gyanánt azt tanácsolnám, hogy a nyelvtani alapokra fektess hangsùlyt, hogy helyesen tudj beszélni, és a szókincsre, hogy ki tudd fejezni magad. (A szavakat névelővel és többesszámmal együtt tanuld!!!) Ha már tudsz valamennyire beszélni, akkor próbálj tematikusan tanulni. Ebben a Sprich einfach nekem sokat segített, ahol témákra van bontva egy-egy fejezet a megfelelő szószedettel. (Pl. iskola, táplálkozás, sport, környezetvédelem, ünnepek...) És próbálj meg egy-egy téma mellett és ellen is érvelni, vitatkozni magaddal, mert úgy sokat fejlődsz nyelvileg és gondolkodásban is. Ismételj, hogy elmélyítsd a tudásodat. A hétköznapokban hallgass német zenéket, nézz sorozatot, filmet idegennyelven (ajánlom a Türkisch für Anfänger című sorozatot), illetve olvass híreket is németül online. (Spiegel, Welt). Némely újságárusnál a plázában vannak idegennyelvű magazinok is. Ugyanis az a helyzet, hogy könyvből nem lehet nyelvet tanulni csak egy bizonyos szintig. Utána már nem fejlődsz a könyvekből, ha soha nem fogyasztasz német médiatartalmat vagy olvasol idegennyelven. Remélem sikerrel jársz! :)
2020. dec. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én ezt használom diákjaimmal nagyon jo

[link]

2020. dec. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Grammatik aktiv a nyelvtanhoz
2020. dec. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Maklári Tamás:Lazán németül. Ne a nyelvtan legyen az elsődleges, de azért persze vmennyire foglalkozni kell vele. Ha tudsz már angolul, ajánlom az easy germant a youtubon, ahol az utcán kérdezgetik az embereket mindenféléről. Angol felirattal van ugyanis

Van benne nyelvtan is, meg minden, vagy 400 videó. És még podcastok is. Amit még szeretek csinálni hogy meséket hallgatok, keresek egy hangoskönyvet a youtubon, és hallgatom pl a Harry Pottert, vagy ha megvan a könyv magyarul hozzánézem mint a filmnézésnél. Kiírok pár szót, fontos hogy ne írj ki mindent! Akkor elrontod az élményt, azután újra meghallgatom. Fontos hogy minden nap foglalkozz vele. Ajánlom még az italkit, ahol anyanyelvűek javítják ki a fogalmazásaid. Cserébe persze te is javítgathatod a magyarul tanulókét , persze nem kötelező. Na meg annyian vannak ott hogy nekem nem nagyon jut javítanivaló.

2020. dec. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!