Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan javíthatnék a nyelvtudá...

Hogyan javíthatnék a nyelvtudásomon?

Figyelt kérdés

Van egy felsőfokú nyelvvizsgám, idegen nyelvű szakon tanulok és rendszeresen olvasok/nézek idegen nyelvű tartalmakat. A szövegértéssel (olvasva/hallás után), a nyelvtannal, a szókinccsel (max. ezen van még mit javítani) nincsen gondom. Viszont nem tudom használni a nyelvet, sem szóban sem írásban. Nem tudom természetesen kifejezni magam, nem jutnak eszembe szavak, nem tudok rögtön reagálni, kellemetlennek is érzem stb., tehát nagyon nyögvenyelősen megy, messze nem felsőfok. Szerintem ennek az lehet az egyik fő oka, hogy iskolán kívül soha nem használtam és nem nagyon tudtam gyakorolni. Az órákon is főleg előre betanult szövegeket kellett felmondani (pl. gimiben olvasmányokból feleltünk, tételeket tanultunk és az egyetemen pedig leginkább prezentációkat kell tartani), illetve fogalmazásokat kellett írni (amihez használhatsz bármit, van rá időd bőven átgondolni, javítgatni stb.) és ennyi.

Jártam több nyelvtanfolyamra is, de azok kb. ugyanígy működtek és nem éreztem hatásosnak. Magántanároknál is voltam, de ők is ugyanúgy a feladatokat, fordítást, tételeket erőltették. Próbálkoztam netes nyelvtanulós oldalakkal és alkalmazásokkal, de eddig nem volt nagy sikerem (többnyire férfiak írogattak nekem és nem nyelvgyakorlás céljából... mások szinte soha nem írtak és nem is válaszoltak, az a kevés beszélgetés is tartott max. 1-2 napig). Külföldön soha nem jártam, illetve nem is nagyon találkozom külföldiekkel. A családban vagy barátaim között nincsen olyan, aki beszéli a nyelvet. Arra gondoltam még, hogy megkérném egy szaktársamat, hogy segítsen, de nem nagyon merem (nem vagyunk jóban, nem nagyon szokás segíteni egymásnak a szakon, és picit cikinek is érzem).

Nektek van valami ötletetek, tippetek?


2020. dec. 28. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen nyelv, milyen varos? Nincs valami diakszervezet amelyik kulfoldi diakokkal foglalkozik? Pl. ESN (Erasmusos diakok buddyja lenni), aiesec stb.
2020. dec. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Angol nyelvről van szó és Pécsett lakom. Egyedül az ESN-t ismerem és többször jelentkeztem is, de sosem kerültem be.
2020. dec. 28. 22:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt talaltam meg, nem tudom mennyire aktiv es milyen lehetosegek vannak:

[link]


Az ESN bulikat is szokott szervezni, meg mindenfele esemenyeket (Covid idoszakon kivul), ott is tudnal baratkozni kulfoldiekkel. Persze ok nem brit vagy amerika angolt beszelnek, hanem Erasmus angolt de azert gyakorlasnak jo:)

2020. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!