Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angoltanárok/profi angolosok...

Angoltanárok/profi angolosok (ki nem az manapság?)! Veletek igazán ritkán fordul elő (vagy sosem?), hogy nem tudtok megfogalmazni valamit? Emellett szinte mindig értitek, mit mondanak (gyakran hadarva) az angol/amerikai anyanyelvűek?

Figyelt kérdés

Tudom, vannak a felsőfoknak is szintjei (ki élt kint, ki tanulta jóformán csak könyvből stb...)

Olyan ijesztő, mikor egy angol belekezd...

Üdv.: egy (középfokú) laikus



2020. dec. 31. 13:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze, németes stb... is jöhet...
2020. dec. 31. 13:04
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Megesik,hogy valamit hirtelen nem tudunk helyesen megfogalmazni vagy körbe kell írni. Persze ez sokmindentől függ, lehetünk fáradtak vagy csak figyelmetlenek is. Érteni könnyebb, de van az az akcentus, hogy nagyon kell figyelni. Ezért jó több akcentusra felkészülni különböző videókat hallgatva.

Másik, ha ritka témáról van szó, annak van,hogy utána kell járni.

2020. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Az olyan téma, amiben nem vagy jártas, nehezebben fog menni, bármilyen nyelven akarsz róla beszélni. Szókincs tekintetében szoktam akadozni, néha olyan esetben is, amikor ismerem a kifejezést, amit használni akarok, meg már használtam is, de éppen akkor a világ összes kincséért sem akar beugrani. Ennél rosszabb, ha valamilyen oknál fogva a magyar megfelelő jön a nyelvemre. Na akkor, ha belegebedek, sem fog az angol szó az eszembe jutni. A vicces, hogy ez fordítva is előfordult már: angolul ugrott be, és magyarul nem találtam rá a szót... Teljes katasztrófa... :)

Értés oldalon pedig, az erős vagy ismeretlen akcentusokon kívül, a kimondottan helyi érdekű utalásokkal szoktak problémáim lenni, egész egyszerűen azért, mert valószínűleg nem ismerem azt, amiről vagy akiről éppen szó van.

2020. dec. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Sajnos inkább olvasni szoktam, így a gyors beszéd és a kiejtés okoz nehézséget nekem. Ha felirat is van, fejemhez kapok, ja, hát ezt mondta.
2020. dec. 31. 16:44
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Érteni szerencsére már megértek mindent. Megfogalmazni korábban azért nem tudtam, mert magyarul akartam kifejezni magam, angolra lefordítva. Meg kellett tanulnom angolul gondolkodni. Azt hiszem, erre mondják, hogy annyi ember vagy, ahány nyelven beszélsz.
2021. jan. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
5. Nekem is pont ez a problémám beszédnél, magyarul akarom megfogalmazni magamban először, hogyan sikerült megtanulni angolul gondolkodni?
2021. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6.)

Külföldre költöztem, kinn jártam egyetemre, angolul olvasok könyveket, a 3. nyelvem az angolon keresztül tanulom, YouTube-on az összes kedvenc videóm vagy a podctastjeim angolul mennek (Joe Rogannak nagyon érdekes vendégei vannak, vagy pl Eric Weinstein The Portal nevű podcastjét nagyon szeretem), és a barátnőm külföldi ezért vele is angol a közvetítőnyelv. Egyáltalán nem volt tudatos, gyakorláson múlott csak.

2021. jan. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az nyilván elképesztő előny, ha kint tud élni valaki évekig :)
2021. jan. 2. 17:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Oh, nyugodj meg, sok amerikai nem ért meg sok kifejezést/szót a brit angolból és fordítva is igaz. Akik tanulták az angolt pedig nem értenek meg mindent, maximum csak abban a tudatban vannak. De sok magyar kifejezést a magyarok sem ismernek, rengeteg kifejezés van, melyeket csakis professzorok és dokik használnak, így egy anyanyelvi angol taxi sofőr max. pislogna, hogy miről is van szó éppen. Ez minden nyelve így van.
2021. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! De épp most néztem a Comedy Central amerikai stand up előadóit felirattal és bár nem mindent, de felirat alapján a szöveg egy részét értettem (volna). Viszont elképesztően nyomják a szöveget és szavakat harapnak el, csak hallás útján gyakorlatilag semmit nem értettem volna, hiába ismerem az adott szavakat, kifejezéseket.
2021. márc. 6. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!