Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan mondják német vagy...

Hogyan mondják német vagy angol nyelven hogy "személyeskedés"? Eldurvul egy vita és személyeskednek a résztvevők.

Figyelt kérdés

2020. dec. 24. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Angolul sokat használom a "get personal" kifejezést.
2020. dec. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Personal kifejezést használják leginkább.


They're get personal.(persze olyan alakban, időben, ahogy használni akarod)

2020. dec. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
They get personal VAGY They're getting personal, kettes válaszoló. A kettő keveréke nem működik.
2020. dec. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen azt akartam írni én is, de kitöröltem a zárójeles gondolatom miatt-csak az 're-t nem tudom miért hagytam benne😅.
2020. dec. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
ad hominem response/attack
2020. dec. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

insulting each other, verbally attacking each other,

Szleng: hitting under the belt.

2020. dec. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Németül "persönlich angreifen" a személyeskedni, és a "persönlicher Angriff" a személyeskedés.


Itt le is van írva (ha a vitapartner nem talál érveket, elkezd személyeskedni):


"Warum jemand persönlich angreift


Gesprächspartner, die aufgrund mangelnder Argumente zu persönlichen Angriffen neigen, sind in der Regel überfordert und fühlen sich unterbewusst in die Enge getrieben. Wenn Ihr Gegenüber spürt, dass eigentlich Sie die stärkeren Argumente in der Diskussion besitzen und kurz davor sind das Rennen zu gewinnen, dann ist sein letzter Ausweg der persönliche Angriff. Dadurch möchte er durch verletzende Argumente versuchen, Sie zu verwirren und aus der Bahn zu werfen."


Forrás:


[link]

2020. dec. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!