Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cervantes intézet haladó...

Cervantes intézet haladó spanyol társalgási kurzus hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Előre lehet tudni, hogy milyen témák lesznek, fel kell készülni akár témában, akár nyelvtanban, vagy csak bedobnak a mély vízbe, és élesben van a beszélgetés?

2021. jan. 1. 18:34
 1/3 anonim válasza:
Előre lehet tudni, de nem ajánlom a cervantest.
2022. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"de nem ajánlom a cervantest."


Egyetértek. Időpocsékolás és pénzkidobás. Ha rendesen megtanulnál spanyolul, inkább menj külföldre vagy válassz egy másik helyet ahol normálisan megtanítanak spanyolul.

2022. jan. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából én nem tudok minden tanár ilyen kurzusáról beszélni, csak arról amelyik tanár kurzusára jártam.


Mindig előre szólnak, hogy mi lesz a következő órán a téma, de ezt általában a tanulók választják ki közösen. Nyilván olyan témák vannak, amikről lehet beszélni, de azért van olyan, ami kutatást igényel, hiszen bármelyik nyelvben a nyelvvizsga sem lesz különb, ott is simán beszélhetsz olyanról, ami amúgy nem olyan amivel foglalkozol minden nap.


Ettől függetlenül, nem olyan egyik téma sem, amiről ne tudnál beszélni.


Viszont azért hozzászólnod tudni kell. Még ha nem is vagy jártas, akkor is valamit mondani, hiszen a cél a beszéd, hogy beszélj. A tanár max az elején biztat azzal, hogy direkt kérdést feltesz, ha csendben ülsz, de idővel meg kell tanulni önnállóan szerepelni, belefolyni a csevegésekbe. Egy nyelvvizsgánál is így van, nem jó pont, ha várod a sültgalambot a szádba, akármennyire nem érted vagy nem érdekel, neked is benne kell lenned a társalgásban, hiszen ezt értékeli a tanár és majd a nyelvvizsgáztató. Például, lehet fingom sincs hogyan kell újraéleszteni a kutyámat (jó, mondjuk ilyen téma nem volt :D ), de akkor elmondom, hogy bocs, ezt nem tudom, de pont olvastam egy cikket, ahol egy férfi egy nő kutyáját élesztette újra és fontos megtanulni, hiszen nem mindig van állatorvos, drága az állatkórház, lelki sebeket okoz egy kutya elvesztése; érted, nem azon van a hangsúly, hogy elmondjam hogyan kell újraéleszteni, mert nem állatorvosnak készülök, hanem, hogy gazdag szókinccsel, helyes nyelvtannal beszéljek a témába vágóan (és pl ne mondjam, hogy nem tudok kutyát újraéleszteni, de elmesélem hol nyaraltam tavaly).


Ha full lámpalázas az ember, nem érdemes jelentkezni és ezzel egyetértek, hiszen a kurzus fő profilja, hogy fejlesszék a kommunikációt, ezen belül, hogy legyen gazdag a szókincsed a témákhoz, megismerd a spanyol vagy más kultúrát vagy más érdekességeket és egy nyelvvizsgánál bemutathasd, nem pedig az, hogy leküzd a félelmed a beszélgetéstől. Ha nem az van, hogy kell egy óra amíg feloldódsz, hanem konkrétan nem mutatsz arra hajlandóságot, hogy beszélj, akkor érdemes bele se fogni.


Én speciel ezért iratkoztam le, 2 trimeszteren keresztül csináltam és a lámpaláztól folyton a torkomban dobogott a szívem, mert nem szeretek beszélgetni de hozzá akartam szólni, hosszú távon nem jó ennyit stresszelni.


A szókincs az ami néhány embernél gondot okoz.


A tanár nem esz meg, ha nem gazdag a szókincsed, akkor se, ha minden mondat nyögvenyelős, azért van ott, hogy segítsen és amíg hajlandóságot mutatsz arra, hogy segítsen, hogy beszélsz, akkor kijavít, segít, nem gondol alkalmatlannak.


Viszont a beszélgetés megértése más tészta. Ha nincs szókincsed, lehet nem tudod mindig, hogy miről van szó, nem tudod követni a beszélgetést. Ez olyan mint nekem az angol és a spanyol. Spanyolban ha nézek egy filmet, nem vesztem el a fobalat, mert attól, hogy 1-2 szót nem ismerek, megértem miről van szó. Antolban viszont nem tudom követni a filmet, mert ott annyira hiányos a lexikális tudásom, hogy az agyam az ismert szavakból amikrt mondtak nem tudja összerakni a fejemben az elhangzottak jelentését.


Ezért érdemes megnézni 1-2 spanyol filmet, mennyire tudod követni, mennyire érted, ha azt veszed észre, hogy össze tudod foglalni, hogy mit láttál, érdemes kipróbálni a kurzust, ha alig értetted, akkor se zárkózz el, de azért legyél vele tisztában, hohy lehet inkább egy nyelvi kurzusra kéne bemenned, nem biztos, hogy egy társalgást nyomon tudsz követni 1,5 órán keresztül.

2023. ápr. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!