Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt tudna felkész...

Mennyi idő alatt tudna felkészülni középfokú angol nyelvvizsgára egy 14 éves gyerek?

Figyelt kérdés
Alap nyelvtudása van és heti 2-3 órát tanul különtanárral, de mellette magától nem angolozik.
2021. jan. 4. 04:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3 év
2021. jan. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
3-4év. Tanár mellett is kell angolozni..
2021. jan. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, hogy milyen jó nyelvtudása van alapból, és milyen intenzíven hajlandó rá készülni.

Én még be sem töltöttem a 14-et amikot megszereztem belőle a középfokú nyelvvizsgát,továbbá több olyan embert is ismerek, akinek nagyjából ennyi idősen lett meg. Szóval abszolút nem lehetetlen vállalkozás.

Én nem jártam belőle tanárhoz, de leírom, hogy nekem hogyan sikerült rá egyedül felkészülnöm, hátha segít.

Én nem vagyok az a "hagyományos nyelvtanuló". Sosem ültem le szavakat/kifejezéseket betanulni, nyelvtanozni meg még annyira sem. Egyszerűen nem kötött le egy percig se, így mást kellett kitalálni.

Mivel mindig is szerettem olvasni, így kézenfekvő volt, hogy angol nyelvű könyvek olvasásával sokat tudnék fejlődni. Megkaptam az akkori kedvenc könyvsorozatomat angolul, és mire végigolvastam, a nyelvtudásom hatalmas fejlődésen ment keresztül. Rengeteget felszedtem a szókincsből, és a nyelvtant is így erőlködés nélkül megjegyeztem. Igaz, konkrét szabályokat még most se tudok elmondani, de jól tudom használni, és ez a lényeg.

Filmeket is inkább angolul néztem, amikor lehetőségem volt rá, így a kiejtésem és a hallásértésem is rengeteget fejlődött.

Így konkrét tanulás nélkül rámragadt a nyelv. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a nyelvtanulásnak számos más módja van a különböző szavak, mondatok vagy nyelvtani szerkezetek bemagolásán/ folyamatos gyakorlásán kívül. Persze ezek is lehetnek hasznosak, de akik ezzel a módszerrel tanulnak, sokszor kevésbé jól tudják alkalmazni őket a gyakorlatban.

Amit leírtam, abból csak azt akartam kihozni, hogy számos dolgot csinálhat otthon is angolul, amit nem tanulásnak fog felfogni, mégis nagyon hasznos. Már akár az angol zenék hallgatásával is sokat fejlődhet, úgy, hogy közbe fogalama sincs róla, hogy éppen tanul.

Bár ez a fajta hozzáállás sokak szerint nem számít tanulásnak, én ezzel nem értek egyet. Teljesen ugyanezt a módszert alkalmazva, a középfokú nyelvizsga letétele után másfél év múlva, egészen pontosan 15 éves korombam sikeresen a felsőfokú nyelvvizsgát is letettem. És nem, nem vagyok nyelvzseni, csak rengeteg múlik azon, hogy milyen módon tanulsz valamit.

Remélem, hasznos volt a válaszom. Ha van bármilyen kérdés, szívesen válaszolok.

2021. jan. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
3-4re szavazok én is, nem csak a szintje, de a kora miatt is. középfokon már kell az érvelés, ahhoz meg egy olyan mögöttes tudásbázis, amit egy 14-15 éves gyerek csak nagyon ritkán szerzett még meg.
2021. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

#3-as vagyok

Azért egy 14-15 év körüli gyereknek illene tudnia érvelni. Nem véletlenül van az, hogy a nyolcadikosok központi felvételijében magyar nyelvből a végén érvelő fogalmazást kell írni.

A középszintű nyelvvizsga azt a szintet hivatott jelölni, hogy a bizonyítványt megszerző személy képes az átlagemberrel bármilyen hétköznapibb témáról elbeszélgetni, és megérteni, hogy miről van éppen szó. Ez nem jelenti azt, hogy képesnek kell lenni magasabb szinten beszélni például a politikáról vagy a tudományokról. Az már inkább a felsőfok szintje felé közelít, de sokszor még ott sem követelnek róla mélyrehatóbb ismereteket.

Továbbá a kéttannyelvű általános iskolák tanulói közül rengetegen szereznek már nyolcadikos korukban, vagy ennél is korábban középfokú nyelvvizsgát. Ennél fogva nem hinném, hogy ez egy 14 éves gyereknek lehetetlen küldetésnek számítana.

Azt elismerem, hogy a különböző nyelvvizsgatípusokban nem egyforma hangsúly van minden témakörön. Meg kell nézni őket egyenként és összehasonlítani, hogy melyik lenne neki a legelőnyösebb.

Én 13 éves koromban az Euroexam nyelvvizsgát tettem le. Nincs benne semmi olyan, ami valakinek a fiatal korából adódóan nehézséget okozhat. A nyelvtudás számít, és nem az, hogy eddig mennyire széleskörű ismerete van valakinek a világról vagy az, hogy milyen élettapasztalatokat szerzett addig.

Szóval abszolút nem lehetetlen, ha nagyon akarja, akkor már ennyi idős korában is simán sikerülhet neki.

2021. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Én is így gondoltam. A szülők azt várják, hogy fél év alatt készítsem fel, csak úgy nehéz lesz, ha magától nem tanul.
2021. jan. 4. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy szükséged van 3-4 évre. Ezt te érzed hogy mikor vagy teljesen felkészült. Egyébként ajánlom hogy angolul nézz filmeket, akár magyar felirattal akár angollal. Én angolul szoktam angol felirattal és elhiheted nagyon sokat segített a kommunikációmban :)
2021. jan. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy semmire nem lehet rávenni a gyereket. Én is mondtam már ezt, de rajtam kívül nem angolozik... :(
2021. jan. 6. 14:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha filmet néz angolul az végülis nem számít tanulásnak így nem értem hogy ebbe miért nem megy bele. Egyébként én 16 éves vagyok de már 14 éves korom óta csak angolul nézem a filmeket/sorozatokat. Mondd meg neki hogy sokkal élvezetesebb ha a saját hangukon hallja a színészeket ráadásul van hogy a szinkron nem ugyanaz amit igazából mondanak :)
2021. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!