Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyi idő alatt...

Szerintetek mennyi idő alatt lehet német nyelvből kb nulla szintről középfokú nyelvvizsgára felkészülni?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kíváncsi!

Nekem nagyon kevés alapom volt németből. Csak nagyon könnyű dolgokat tudtam belőle. Tavaly áprilisban kezdtem tanárhoz járni. Előről kellett venni az összes nyelvtani részt. Majd elkezdtem írásbelire készülni (turizmus, középfokú), a szóbelit nem mertem hozzá bevállalni. Októberben nyelvvizsgáztam,nagyon gyenge lett az eredményem, pedig a gyakorló feladatsoraim előtte már nem sikerültek rosszul. Aztán elkezdtünk szóbelire is készülni. A tételeket végigvettük, a magnóval vannak még gondjaim. Február közepén lenne újra nyelvvizsga. Viszont én még mindig nem érzem teljesen felkészültnek magam. Szókincsem javult ősz óta azt érzem, sokkal jobban megy a szövegértés is, de félek nagyon. Nem tudom jelentkezzek-e vizsgára. Most komplexre mennék.

Nektek a német nyelvvizsgára mennyi idő alatt sikerült felkészülnötök? Olyanoktól kérdezem, akinek nem nagyon volt alapjuk előtte.

(Angolból van nyelvvizsgám, azt könnyebbnek éreztem)

N


2019. jan. 6. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Kinek ennyi, kinek annyi.
2019. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Heti egyszer tudok járni tanárhoz munka mellett ez kimaradt. De itthon tanulok rendszeresen szinte naponta.
2019. jan. 6. 14:16
 3/3 A kérdező kommentje:
#1: Igen gondoltam. Direkt beleírtam, hogy olyanok válaszoljanak már akik szintén a nulláról kezdték. Kérlek titeket olvassátok már el a leírást normálisan!
2019. jan. 6. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!