Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elkeserédesemben írok, szerein...

Elkeserédesemben írok, szereintetek mit tegyek? Ti mit tennétek (komoly válaszokat kérnék ).

Figyelt kérdés

10éve tanulok németet , végig 4es 5ös tanuló voltam, majd elhatároztam nem rég h csinálok egy nyelvvizsgát. Elkelzdtem különtanárhoz járni... 2hónapig jártam egyhez--->vele nem sokra haladtam . Most lassan már vagy 4hónapja egy maximalista,jó tanárhoz járok. Rengeteg házit ad fel (ami nekem az elején iszonyat szokatlan volt ),DE valahogy még is ugy érzem h NEM MEGY A NÉMET :( Olyan nehéz...küzdök vele de ugyérzem h fél év alatt nem sokat fejlödtem...(majd jövö szeptember körül )tervezném a nyelvvizsgát,DE HÁT ILYEN TEMPOBA még 2 év mulva se lesz meg .Igazából most derült ki az is h az egy dolog h a suliban 5ös voltam most meg a NULLÁRÓL kezdem :S és a tudásom egyenlö a nullával :(. Olyan suliba jelenekztem ahol 2éve alatt meg kell csinálnom a nyelvizsgát,volt lehetöségem h ott az angolt válasszam DE mondták h mivel még soha nem tanultam angolt nem érdemes azt választani mert félévente nyelvvizsga szerü vizsgák vannak ÉS nembiztos h ennyi idö alatt feltudnék készülni,igy maradtam a németnél és igy vágtam bele mindenbe . De most annyira elvagyok már keseredve :( Annyira elegem van ... mellette nyári munkán vok,ott is dlgozok,akk járok tanárhoz, szabadidöm alig van :(

18/ L


2010. aug. 13. 22:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Ne hisztizz, fél év alatt simán meglehet tanulni úgy németül h sikerüljön a középfokúd nulláról is. Naponta három óra tanulás.
2010. aug. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

köszi :D Nem hisztizek :S Am heti egyszer járok másfél órára ...

Jóó lehet h meglehet tanulni de k*rvára nem érzem h haladnék valamit ...

2010. aug. 13. 22:55
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha 4-es 5-ös tanuló voltál, akkor nem lehetsz olyan rossz.

A lényeg, hogy olyan feladatokat oldj meg, amilyenek a nyelvvizsgán várnak Rád!

Gyakorolj olyan feladatokat, amilyen az írásbeli nyelvvizsgán lesz. Megnézed, megérdeklődöd, hogy milyen nyelvtan kell ahhoz a nyelvvizsgához, és azokat a nyelvtanokat többször átismétled, hogy rögzüljön.

Szóbelire is olyan feladatokból készülj, ami az adott nyelvvizsga szóbelijéhez tartozik, illetve a magnóhallgatás!

Először is nyugodj meg, és hidd el magadról, hogy MEG TUDOD csinálni. Higgy nekem, nagyon sokat számít a pozitív hozzáállás, ezt tapasztalatból mondom. Légy kitartó és szorgalmas, meglásd meg lesz az eredménye!

Sok sikert!

20/L

2010. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

Ne nyávogj,hanem csináld.Én nem 18 vagyok és nekem sincs szabadidőm.Dolgozom ,nem nyári munkán.2 gyereket meg egy férjet meg egy beteg apóst ellátok.

Főzök,mosok,takarítok,bevásárolok,vasalok,kertet művelek. És nem panaszkodok.

2010. aug. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Kedves utolsó válaszoló!

Mindenkinek a saját keresztje a legnehezebb. Neked legalább nem kell nyelvvizsgáznod.

Kedves kérdező: neked meg azt tudnám javasolni, hogy egy időre menj ki német nyelvterületre. A neten keresel egy ismerőst, cserébe meg felajánlod, hogy ugyanannyi időre vendégül látod. És akkor gyakorolhatsz.

2010. aug. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Ne izgulj! Én is így voltam, ovis korom óta tanultam a németet, aztán érettségiig mindig 4-es voltam, középiskolában intenzíven tanultuk a nyelvet, heti 6 óra egy kedves nőcivel, akinél azért tanultunk rendesen.

Aztán jött a fősuli, fél év alatt mindent elfelejtettem. :( Jelentkeztem német közép kurzusra, ott azt mondta a tanár, hogy egy alapot már biztos meg tudnék csinálni (az kellett volna a diplomához).

Akkor jöttem rá, hogy az érettségi után rögtön kellett volna nyelvvizsgázni, mert akár még egy középfokú is sikerülhetett volna!

És ha te még külön tanárhoz is jársz, akkor nem a tudásoddal van a baj, hanem az önbizalmaddal.

Ez olyan, mint mikor hetekig tanulsz egy vizsgára, és aztán aznap úgy érzed, semmit nem tudsz, végül mégis 5-öst kapsz. :)

Bízzál magadban! Szerintem ne várj jövő szeptemberig, inkább jelentkezz be egy vizsgára, hogy legyen célod, és addig a tanár, az otthoni tanulás, plusz beszélgess németül akárkivel, interneten is olvass német oldalakat, chatelj németekkel, meg ilyesmik, rengeteget segíthet. :)


Ne várj sokat a vizsgával, mert lehet pont azért nem érzed a fejlődést, mert annyira izgulsz, hogy már nem is tudod, mi a célod, túl magasra tetted a lécet.

Csak a pénzed meg az idegeid bánják, ha a vizsgát sokáig halogatod, nézd át a nyelvvizsgás feladatlapokat-könyveket-felkészítőket, oldj meg párat, és azzal igazán le tudod mérni, hogy milyen szinten állsz.


Nekem végül nem lett nyelvvizsgám, mert a tudásom már végképp elhomályosult, szakot váltottam, nem kellett nyelvvizsga, nem volt mi motiváljon...

2010. aug. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Olvass német nyelvű könyvet, nekem nagyon sokat segít, pedig csak most kezdtem el (Harry Potter 1. rész)

szókincsed is fejlődik és a nyelvtani szabályok is jobban megragadnak. én is nyelvvizsga előtt állok:S

sok sikert!

2010. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Azigen,1. és 3. válaszoló...A kérdező segítséget kért,NEM OSZTÁST.Mindannyian mások vagyunk,épp ezért valakinek ez a könnyebb,valakinek az...Ennek az oldalnak a rendeltetése a segítségnyújtás!!!Na itt be is fejezem inkább kulturáltan...


Kedves kérdező,neked pedig azt tudom ajánlani,amit a barátnőm is csinál:ő a kedvenc filmjeit néha német nyelven nézi,és úgy érzi elég sok ragad rá így.Amúgy ha már ennyire eleged van az egészből,szerintem kihagyhatnál egy héten vagy két napot a némettanulással,de akkor a többi napon próbálj meg jól odakoncentrálni.Kell a kikapcsolódás is,hogy feltöltődj,anélkül nehezen mennek a dolgok,magamról tudom. Kitartás! :)

2010. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ne keseredj el, ne add fel! Ha két év múlva sikerül, akkor két év múlva fog sikerülni. Ha fél év alatt, akkor fél év alatt. Ne izgulj, gyakorolj!
2010. aug. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Én is kb így voltam mint te :D 1 évig jártam külön tanárhoz és ma voltam nyelvvizsgázni :)Az eredményt majd meglátjuk :)

De remélem h megvan

2010. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!