Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » IELTS nyelvvizsga mennyire nehez?

IELTS nyelvvizsga mennyire nehez?

Figyelt kérdés

2021. jan. 8. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont egy olyan vizsga, aminek nincsenek fokozatai, tehát a kezdő és a haladó is ugyanazt a vizsgát teszi le, és ez alapján sorolják be. Én erős középfokon csináltam meg, a hallgatás azért volt nehéz, mert csak egyszer hallgathattad meg a szöveget. Az írás részére erősen rá kell készülni, mert az ő szabályaik szerint kell megírnod. A szövegértés és a szóbeli nekem könnyű volt.
2021. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen tegnap voltam. Várom az eredményeket :D


IELTS UKVI Academic-et csináltam. Vírus helyzet miatt csak Budapesten van (egyéb esetben Szegeden is). Sajnos nincs összehasonlítási alapom más nyelvvizsgákkal mivel nekem ez volt az első. Semennyit nem készültem rá csak bejelöltem a legközelebbi dátumot és kész.


Leírom milyennek éreztem/mi volt:

-írásbeli szóbeli ugyan azon a napon volt.

-szóbeli 10:20-10:40 tart

-írásbeli 13:30 kor gyülekező, 14:00 kor kezdés, 16:45 kor vége

-szóbelin megkérdezték hogy van-e kedvem előbb bemenni. Mondom jah. Így 30 perccel előtte mentem be.

-ha viszel kísérőt ő nem tartózkodhat az épületben. Szegény anyukám 3 órát vagyoskodott a hidegben :D

-szóbelin asszem 3 rész volt. Kicsit magamról kellett beszélni aztán kaptam egy kártyát ahol egy "energikus" emberről kellett beszélnem akit ismerek (1 perc felkészülési idő volt rá) a másik meg egy arról kellett beszélnem hogy a fizikai munkások vajon több fizetést érdemelnek-e illetve hogy nevezzek meg olyan munkákat ahol ilyen emberek dolgoznak.

-szóbelin folyamatosan beszélnem kellett és egy idősebb nő volt velem szemben a vizsgáztató illetve az egész rögzítve is volt.

-fertőtlenítés volt ezerrel mindenhol az egész épületben és vagy minden alkalommal ellenőrizték a személyigazolványomat

-az írásbeli 3 részből áll.

-az írásbelin az első a hallgatás, aztán szövegértelmezés végül a fogalmazás.

-azt hiszem a hallgatás részen 3 különböző témakörről volt szó

-szövegértelmezésnél is 3 különböző rész volt 40 pontos volt

-fogalmazásnál pedig 2-őt kellett írni. Az egyik egy diagramot kellett elemezni ahol országonként voltak a munkásemberek %-as és arról kellett 150 szót írni. A másik meg 250 szavas volt ahol magamtól kellett kitalálni hogy egy tanár miért szeretheti az alacsony létszámú osztályokat illetve más tanárok miért szeretik a sok embert.

-alul a számítógép számolta nekem a szavak számát.

-ha jól rémlik akkor 30 perces volt a hallgatás, a szövegértelmezés és fogalmazás pedig 60-60 perc.

-a vizsga mindenképpen csak sikeres lehet mivel 0-9 skálán kapsz egy végső eredményt.

-4 négy rész azt átlagolják és ez lesz az végső eredményed.

-honosítható vagy 5/10kért ha minden igaz. Ennek eredménye sosem vész el

-a nemzetközi eredményt viszont asszem újra kell csinálni 2 évente vagy már lehet 3 évente. (bár ha igazolod hogy olyan munkában vagy hogy használod az angolt akkor talán nem kell passz)

-van papír és számítógép alapó vizsga is az enyém számítógépes volt így minden azon ment.

-a számítgépesnek 3-5 munkanapon belül közlik az eredményt

- ha angliiába akarsz menni dolgozni akkor érdemes ilyet mert ha jól tudom valami SELT típusú vizsgákad foganak már csak el. Ilyen az IELTS is.

-Az Academic talán nehezebb mint a General de a potnozásba ezt belekalkulálják. [link]



A pontozás valahogy így néz ki ahogyan átlagolják a 4 eredményt egybe:

[link]


A B1 az alapfok a B2 a középfok C1 felsőfok és így tovább. Az pl ha jól tudom akkor 4.0 az a B1 szint pl.


Próbafeldatok itt vannak:

[link]


Majd leírom hogy hogyan sikerült. Elméletileg nekem a B1 szint is elég mivel Angliához az kell most már ha vízumengedélyt akar az ember :D


Remélem kimerítő választ adtam :D

2021. jan. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Na ki is javították. 5.5-ös lett ami pont B2 középfoknak felel meg :) Nem mondanám hogy nagyon könnyű nyelvvizsga volt azért XD de az eredménnyel elégedett vagyok.
2021. jan. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, honnan jött fel ma, mert a kérdező eléggé el nem ítélhető módon nem rakott fel kulcsszavakat, de ez a #2 ez nagyszerű beszámoló volt.
2022. nov. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!