Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan aki tett német...

Van itt olyan aki tett német előrehozott érettségit?

Figyelt kérdés

Ti hogy tanultatok rá?

Nagyon nehéz volt?

Hogy sikerült?

Mennyire voltatok jók előtte németből?



Nos az a helyzet hogy én 2. óta tanulom a németet de nem mondanám az erősségemnek.Általában 4-es 5-ös vagyok belőle de voltam már 3-as is.Jelenleg 11.es vagyok és elvileg májusban megkéne csinálnom az előrehozottat mivel kevesen vagyunk és így lehetőségünk van csak a 10 tételre,és jövőre lehet többen lennénk...

Az angol nekem sokkal jobban megy pedig azt 5.óta tanulom.


Szerintetek ennyi idő alatt fel lehet készülni úgy hogy nem őrülök bele a tanulásba?Egy négyest szeretnék összekukázni,nyárra pedig jobban felkészülni a nyelvvizsgára.


A nyelvvizsga kell mert anya azt mondta :D

Érettségiznem pedig azért kell belőle mert ugye van az alap magyar,matek,töri,nyelv,választott.Én nyelvnek az angolt akartam választani mert az egyszerűbb,illetve emelt történelemre járok de mint kiderült az nem számít emeltnek amit szerintem egy óriási f@szság.

Szóval végő soron maradt a német.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 13. 20:33
 1/4 A kérdező kommentje:
nem számít választottnak*
2021. jan. 13. 20:34
 2/4 anonim ***** válasza:

Én tettem német előrehozottat, 97% lett. nem nagyon tudok tanácsot adni. Minket a némettanárunk felkészített rá. Az elmúlt évek feladatsorait érdemes megoldani.


Mi az, hogy a "történelem nem számít választottnak"? Valoban nem, az kötelező. Öt tantárgy, magyar, matek, töri, nyelv (német) és még egy tárgy a kötelező, ami lehet az angol is, ha az jobban megy.

2021. jan. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: én mindig jo voltam belőle, most tettem le a DSD vizsgát.
2021. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Úgy értve nem számít hogy én emeltezek belőle.És az emelt nem számít választottnak.


Az emelt biosz számítana választottnak ugye mert a biosz nem alapkövetelmény.

2021. jan. 13. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!