Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Előre hozott német érettségi...

Előre hozott német érettségi után leadható a német?

Figyelt kérdés

Szóval jelenleg 9-es vagyok és évvégén szeretnék németből középfokú nyelvvizsgázni és jövőre, 10. évfolyam végén, meg középszinten érettségizni. Utaná 11-12-ben kell tanulnom németet, ha nem szeretném emelt érettségizni belőle? És pontosan mik azok az osztályozó vizsgák?

Angolt természetesen tanulnám tovább és abból meg 11- vagy 12-ben emelt érettségit tennék.



2018. szept. 25. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A mi sulinkban az előrehozott nyelvi érettségi feltétele volt,hogy kellett tenni vizsgat a 11.,12.-es anyagból,így arra a két évre meglettek az évvégi jegyeid, nem kellett bejárni órára csak ha szerettél volna.
2018. szept. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha érettségizel, akkor le kell "pótvizsgáznod" a 11-12. osztályos német anyagból. Ezután kapsz lényegében előre jegyet, és nem kell természetesen bejárni.
2018. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 25. 22:11
 4/4 anonim ***** válasza:

11-12-es osztalyozovizsgat kell tenned nemetbol. Noralis helyeken, amugy a legtobb suliban, tenyleg ugy van, ahogy a fentiek irtak, hogy nem kell bejarnod nemetorara. Azonban en a helyedben ennek jobban utananeznek a sulidban. Ugyanis az en sulim pont nem tartozott a normalis helyek koze, es csak annyiban lett jobb a helyzetem, hogy heti 5 angolora helyett "csak" heti 3-ra kellett bejarnom, amugy egy 10.-ben tett 5-os angol erettsegivel. Ennel csak az volt viccesebb, hogy 11.-ben emeltet is tettem, az is 5-os lett, de utana is csak reszleges felmentest kaptam. Nalunk az egesz evfolyammal igy kitoltak.

De nem akarlak megijeszteni, az a gyakoribb, hogy teljes felmentest kapsz, csak azert legy resen!

2018. szept. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!