Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz felsőfokhoz elegendő a...

Olasz felsőfokhoz elegendő a Progetto 3. kötete?

Figyelt kérdés
C1-es nyelvvizsgát szeretnék tenni (CILS vagy ECL), de elég gyér az erre szintre fejlesztő, pláne vizsgára felkészítő könyvek száma. A Progetto elegendő, jól felkészít?
2021. jan. 17. 07:51
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Szia, cilset csináltam, a progetto nem lesz elég hozzá. A nyelvtanos részhez ajánlott kimondottan azt a feladattípust gyakorolni (lyukas szöveg, mondatok átalakítása), + ajánlott sokat olvasni mellé, hogy berögzüljenek a fejedben a szókapcsolatok, prepozíciók stb.) Nekem úgy nem sikerült elsőre az a rész, hogy olasz volt a minorom és 2 évig előtte ilyen feladatokat csináltam + volt olaszul irodalom és nyelvészet órám. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de több nyelvszakos ismerősöm is szenvedett vele. Az íráskészség, szövegértés és szóbeli nem vészesek. A hallgatás szerencse kérdése, nekem nehéz volt. Neten vannak fent előző évi vizsgák, érdemes azokat végigvenni. Megnéztem most a progetto-t, nem rossz, de ahogy látom nem nagyon van olyan feladat, ahol magadtól kell beírni szavakat segítség nélkül.


Az ecl sokkal könnyebb.

2021. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget! Igen volt egy ilyen félelmem, hogy a Progetto kevés lesz, de olyan tanácstalan vagyok, hogy mivel lehetne kiegészíteni. Te miket olvastál hozzá?
2021. jan. 17. 16:09
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Én megoldottam a cils-es, celi és plida nyelvvizsgák anyagait. Órán a magari-t vettük, de az nem kimondottan erre készít fel. Ezen kívül újsàgokat olvastam (és olvasok, mert még mindig kell az olaszomat fejleszteni), híreket néztem, vettem a studio italiában egy kimondottan hanganyagos könyvet. És nekem az volt nehéz, hogy kitaláljam mégis milyen szóra gondoltak. Mert volt hogy mindkettő jó lett volna oda, de én honnan tudjam mire gondolnak. Szerintem ennél fontos, hogy a prepozíciókkal, kötőszavakkal, szókapcsolatokkal tisztába legyél, mert a legtöbbször olyan. (Pl. usa e getta). A mondatátalakítást is lehet érdemes tanárral megnézetni, mert kb. 4 soros mondatok szoktak lenni. Szóbelin az első résznél az egyik vizsgàztatóval beszélsz, a másiknál pedig csak te beszélhetsz ők nem szólalnak meg. Szóval én azt javaslom, hogy csináld nyugodtan a progetto-t, mellette olvass nagyon sok cikket mindenféle témàban és ha már biztosabb vagy magadban akkor elkezdeni a cilset feladatokat. Nyugodtan a b2-est is. (Azért mondom hogy biztosabb, mert nekem a végén az volt, hogy már emlékezetből írtam és nem azért mert kitalàltam.) +Nekem ugye kellett regényeket is olvasni. De nem lehetetlen, csak ne csak nyelvkönyvből tanulj rà, hanem a való életből is.
2021. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!