Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Léteznek olyan appok, oldalak...

Léteznek olyan appok, oldalak melyek a francia nyelvtant gyakoroltatják?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem tanulni franciául. Munkafüzetem van, de nem szeretnék előre dolgozni, mert akkor órán unatkoznék. Szeretném viszont többet gyakorolni a nyelvtant, feladatok megoldásával. (egyelőre még csak igeragozásos, szavas, névelős, mellékneves, szórendes feladatok érdekelnénenk, de nem baj, ha van más is). Tudnátok ehhez mondani appokat, oldalakat?

2021. jan. 17. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Duolingo-t ismerek ilyenből.
2021. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi, de a duolingo angolon kívül minden nyelvet angolul tanít, nem?

/nem baj az angol, de azt hiszem a duolingo tanító app, nem gyakorló, persze ez nem jelenti azt hogy nem fogom kipróbálni/

2021. jan. 17. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is csak a duolingo jut eszembe. De szerintem a tanárt is nyugodtan megkérheted, hogy állítson össze neked gyakorló feladatlapot. Vagy mindig az adott anyaggal kapcsolatban, amit vesztek, írj fogalmazásokat, vagy ami még jobb, párbeszédet. Ha rendesen megtanulod, amit órán vesztek, akkor nem fog gondot okozni, hogy visszaellenőrizd magad.

Egyébként eddig miket tanultatok?

2021. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Tankönyvet tudok: [link]

Bluebird nevű app alapfokon tanít franciát (is) magyarul, viszont nem olyan feladatok vannak benne, mint a Duolingoban.

2021. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod, sajnos szegény nagyon el van havazva, pofátlanságnak érzem megkérdezni.

amiket eddig tanultunk (igyekeztem mindent összeszedni): hangok, hangkapcsolatok kiejtése, határozott és határozatlan névelők, qu'est que c'est? - c'est un(e)..., számok 1-től 10-ig, 10-től 60-ig tizesével, être és avoir ige ragozása, kis szórend (viszont ezzel bajban vagyok úgy érzem), igeragozás, derrière-devant-sur-sous-dans-avec határozók, birtokos szerkezet, melléknevek (alapok, hogy hova tesszük a mondatban, kivételek, hímneműek, nőneműek, egyalakúak), népnevek, országnevek, de és à prepozíciók, vivre és venir ige ragozása, személyes névmások hangsúlyos alakjai, tagadás (ne ... pas), foglalkozások, alapszintű szövegértések

2021. jan. 17. 19:31
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es: köszi megnézem ezeket is :)
2021. jan. 17. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!