Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit érdemes átnézni levél...

Mit érdemes átnézni levél íráshoz érettségre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget/tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Most fogok érettségizni, és nem tudom, hogy álljak neki a levél írásnak. Tudtok valamit ajánlani, mit érdemes átnézni?

Érdemes venni olyan könyvet amiben kimondottan érettségi feladatsorok vannak?

Szeretném tovább fejleszteni az angol tudásomat, de az alapoktól szeretném kezdeni, fel szeretném frissíteni a tudásom és ezt a könyvet néztem:

[link]

Erről van valami véleményetek, tapasztalatok?

Köszönöm előre is a válaszokat! Nagyon hálás vagyok érte!


2021. jan. 18. 14:08
 1/1 anonim válasza:

Szia, én is most állok az érettségi előtt, de én előrehozottat csináltam angolból. Nekem sokat segítettek ezek az oldalak:

[link]

[link]

[link]


Ezen kívül azt tudom ajánlani, hogy figyelj arra, hogy legyen kerete a fogalmazásodnak. Az első bekezdésben baráti levélnél köszönj, esetleg ha egy meghívóra kell reagálni, akkor köszönd meg neki, esetleg írd le miről fog szólni a levél, a következő bekezdésben fejtsd ki jól a témát, és végül összegezz, esetleg kérdezz és köszönj el.

Szerintem sokat segít ha begyakorolsz pár kifejezést, vagy olyan előre bemagolt mondatokat, amik fel tudják tornázni a szavak számát, ha nincs elég.

Baráti levélnél például:

It was good to hear from you again. - Jó volt megint hallani felőled.

I’m writing to tell you that… - Azért írok, hogy elmondjam …

I’m delighted to announce that… - Örömmel jelentem be, hogy …

I was so sorry to hear that... - Sajnálattal hallottam, hogy …

I’m sorry I haven’t written before, but I’ve been very busy.- Elnézést, hogy nem írtam korábban, de nagyon elfoglalt voltam.

Best wishes, - Legjobbakat!


Hivatalosnál:

Would you please send me… - Lenne olyan szíves, hogy elküldi a ….

We would be grateful if… - Hálásak lennék, ha …

If you need any additional assistance, please contact me. - Amennyiben további segítségre lenne szüksége, nyugodtan keressen meg.

Yours sincerely, - Tisztelettel…


Fontos az is, hogy hivatalos levélnél ne használj szlengeket, rövidítéseket (I’m helyett I am)


Ha esetleg neked jobb, akkor kérj egy piszkozati lapot, amire vázlatot írsz magadnak és csak utána írod le az érettségi papírra.


A lényeg, hogy valamit mindenképp írj, mert ha üresen hagyod tuti nem kapsz pontot, ha viszont próbálkozol, adhatnak pár részpontot. És mindig minden kérdésre próbálj válaszolni, amit a feladatban felsorolnak.


Remélem tudtam segíteni 😊

2021. jan. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!