Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hasznos tanács angol nyelvtanu...

Hasznos tanács angol nyelvtanulással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Segítséget/tanácsot szeretnék kérni nyelvtanulással kapcsolatban.

Gimnáziumban kezdtem angolt tanulni. Lelkesen vetettem bele magam, az általános iskolai több év német után. Ám ez a lelkesedés szépen lassan elpárolgott. Nyelvi előkészítős tagozatra jártam, nagyon jó angol tanárom volt. Nem tudom pontosan mikor jött el a pont, hogy elegem lett a nyelvtanulásból, de máig nem sikerült visszaszereznem a kedvemet hozzá. Idén végzek az egyetemen, nyelvvizsga hiányában nem kapom meg az oklevelet. Úgy gondoltam szeptembertől nekiállok készülni a nyelvvizsgára. Mindig 'majd', ez megy már négy éve amióta elkezdtem az egyetemet. Folyton halogatom, képtelen vagyok újra belevetni magam. Egyszer már majdnem sikerült beiratkoznom egy egyetemi nyelvtanfolyamra, ám az írásos szintfelmérő után a szóbeli rész elől már elmenekültem. Így nem lett belőle semmi. Megszólalni nem tudtam volna, és ciki lett volna azt mondani, hogy ne erőltessük mivel már 10 éve nem foglalkoztam az angollal.

Nem a nyelvvel van bajom. Hanem a kényszerrel, mivel máskülönben nem kapom meg a diplomámat. Ez a folytonos nyelvtanulás erőltetés egyszerűen az őrületbe kerget!

Mindent amit lehetett végigjártam, több szakmám van már, most meglesz a diploma is, sőt még szeretnék kiegészítő szakmákat szerezni, azonban a nyelv az, amivel képtelen vagyok foglalkozni. Nem arról van szó, hogy nem szeretnék tudni valamilyen idegen nyelven, sőt ha valami csoda folytán összehoznék egy angol nyelvvizsgát, szeretnék elkezdeni spanyolul tanulni. Nagy vágyam a spanyol tanulás, viszont attól is ugyanígy tartok. Semmi, de tényleg semmi motivációm nincs az egészhez. Önbizalmam meg aztán pláne nem, teljesen hülyének érzem magam hozzá. Ha meg kell szólalnom angolul pánikolok, mint a szóbeli szintfelmérő előtt, aztán menekülök is a helyzetből. Próbálkoztam már amivel csak tudtam, hogy ne féljek a nyelvtanulástól, a nyelvvizsgától, pl. gyakorló könyvet vettem, hogy újra belerázódjak. Ennek már lassan két éve, a könyv pedig valemelyik fiókomban porosodik azóta is.

A 10 év alatt amióta nem foglalkoztam vele sokat felejtettem, főként szavakat, de néha magam is meglepődök, hogy azért még bőven akad olyan is, amire emlékszem. Kár lenne veszni hagyni, de ezzel a halogatással nem megyek semmire és nem igazán tudom, hogy lendüljek túl ezen az úgymond tiltakozásomon a nyelv ellen.

Biztos nem én vagyok az egyedüli ilyen eset. Ez az első eset, hogy egyáltalán segítséget kérek, épp itt az ideje, hogy magamnak is bevalljam, ezen a téren gondjaim vannak.

Szeretnék végre angolt tanulni. De hogy lépjek túl a félelmemen? Hogyan szerezzem vissza újra a motivációmat? Egyáltalán! Hogy álljak újra neki az egésznek? Valaki, aki hasonló cipőben jár?



2021. jan. 20. 13:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy az eddig megtanultak nem vesznek és vesztek kárba, ezeket kéne frissíteni, meg fejleszteni is.

Úgy állnék neki, hogy TED-talk videókat (nagyon sokrétűek, biztosan találsz sokat, ami pluszba érdekel is) és sorozatokat néznék eleinte angolul, magyar felirattal. (TED-talk-nál nem mindig van magyar, de angol szinte mindig) Közben egyszerűbb nyelvezetű cikkeket, könyveket olvasnék, és így szavak és a nyelvtan is ragadhat rád. Érdemes venni tankönyveket, bár nekem nem mindig segítettek. Ha alkalmazásokat szeretnél letölteni, ajánlanám a Memrise és Drops nevűeket, a Duolingo-t is sokan használják, de azzal nincsen tapasztalatom.

Próbálj meg ezekből kialakítani egy (napi) rutint, és ahogy haladsz előre növeld az angollal töltött időt. Érdemes néha kitölteni angol és nyelvvizsga teszteket, bár az utóbbi csalós, néha szerintem kicsit lefelé kerekítenek az eredményeknél :D

Aztán szépen lassan a magyar feliratot angolra cserélni, majd megint csak később azt is elhagyni.

2021. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!