Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki autodidakta módon tanult meg egy idegen nyelvet? Jól jönne néhány hasznos tanács.

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta szeretnék elkezdeni spanyolul tanulni, de sajnos nincs lehetőségem rá, hogy tanárhoz járjak (ennek a legfőbb oka, hogy a legközelebbi tanár 30 km-re lakik tőlem), ezért felvetődött bennem az ötlet, hogy nekiállnék magamtól. Azonban fogalmam sincs, hogyan, illetve milyen tananyagokkal, könyvekkel lenne érdemes belekezdenem (elsősorban olyanokra gondolok, amikhez nem kell tanár segítsége). Valaki esetleg tudna segíteni?

2015. máj. 15. 15:30
 1/4 anonim válasza:
Merrefelé laksz?
2015. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
en a kedvenc sorozatomhoz toltottem le spanyolfeliratot es azt forditgattam magamnak soronkent
2015. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
illetve spanyol kisokost vettem meg
2015. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én spanyolul tanultam meg autodidakta módon, ajánlani tudom neked a Colores könyveket, amik bár kicsit drágák, de szerintem jól fel vannak építve, tanár nélkül is tökéletesen lehet velük haladni. Ezenkívül hallgass spanyol rádiót, nézz filmeket spanyolul, és ha már jobban ismered a nyelvet olvass spanyolul híroldalakat! Így nagyon gyorsan lehet fejlődni, a szókincs is gyorsan fejlődik azzal, hogy sokféle témájú cikket, hírt olvasol. Én fél éve kezdtem és nyáron szeretnék menni középfokú nyelvvizsgát tenni úgy, hogy mellette egyetemre járok. Ezeken kívül még nagyon fontos, hogy a beszédet is fejleszteni kell, ami nyilván autodidakta tanulással nehezebb, mintha eljárnál tanárhoz, de erre is van megoldás: keress az interneten olyan anyanyelvi beszélőt, aki szívesen beszélgetne veled Skype-on. A sharedtalk.com -ot tudom ajánlani neked, én is itt ismertem meg olyan spanyol anyanyelvi beszélőket, akik szívesen segítenek a tanulásban.

Sok sikert a tanuláshoz! :)

2015. máj. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!