Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet gyorsan hatékonya...

Hogyan lehet gyorsan hatékonyan angol nyeket tanulni?

Figyelt kérdés
Már jó ideje tanulok, de nem érzem magam alkalmasnak meg egy nyelvvizsgára. Elkezdtem angolul filmeket és sorozatokat nézni, illetve zenéket hallgatni. Van valami más ötlet, tipp még?
2021. jan. 21. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Mi az az angol nyek vagy nyeket?
2021. jan. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy megy a nyelvtan? Kb. milyen szinten állhatsz? Szerintem jó ötlet tesztnek kitölteni pár nyelvvizsga mintafeladatot, vagy akár érettségi feladatokat a netről. Mármint ezekből meg is tudhatod, hogy még is mennyire megy a nyelv, pluszban ugye így gyakorolhatod a szövegértést, stb.


Az olvasás (mármint regényt) is sokat segít, persze, ha csak érdekel az olvasás, mert ha nem, akkor csak szenvedés lesz a vége. Akkor youtube videókat is angolul nézz, most így általánosságban értem, de akár konkrétan angol nyelvtanulással is kapcsolatos videókat is nézhetsz, akár angolul. Vannak különböző oldalak a neten, ahol lehet külföldiekkel chatelni, lehet érdemes ott is keresni valakit, akivel tudsz angolul beszélgetni.

2021. jan. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1, auto-correct
2021. jan. 21. 10:07
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyors tanulást felejtsd el, mert ez igen lassú folyamat. De igen, sorozatnézés, podcast hallgatás ( akár mosogatás közben!), hangoskönyv. Én Roald Dahl könyveit szeretem nagyon.
2021. jan. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!