Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás gyorsan, hatékony...

Nyelvtanulás gyorsan, hatékonyan? Hogyan?

Figyelt kérdés

Már egészen kiskorom óta tanulom az angolt suliban, én viszont úgy szeretném hogy normálisan el is tudjak beszélgetni egy angol emberrel.

Így az iskolában sajnos még nem sikerült erre a szintre eljutnom.

Szóval mostantól szeretnék ténylegesen megtanulni, szóval ha bárki tud ilyen weboldalakat ami segítségemre lehet, legyen szíves küldje már el, köszönöm szépen!

Illetve tanácsokat kérnék, hogy hogyan kezdjem, menni fog itthon vagy keressek fel egy magán angol tanárt?

Köszön a segítséget.



2017. dec. 29. 23:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és ami még fontos lehet a suliban általában 3-as voltam/vagyok, de van hogy kapok 5-öst is szóval ez változó.
2017. dec. 29. 23:32
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy a jegyeid inkább a szorgalmadat tükrözik, vagy van is azért nyelvérzéked. Nem mindenkinek van, és ezért nekik egy kicsit nehezebb feladat ez.

Ha viszont úgy érzed, hogy ilyen jellegû problémád nincs, akkor a személyes tapasztalataim alapján azt tudom neked ajánlani, hogy nagyon-nagyon sok angol nyelvû filmet és sorozatot nézz, angol szinkronnal és magyar felkészülni. Ez sokat segített nekem megtanulni többek között a kiejtést, a hangsúlyt és új kifejezéseket, szavakat.

Régebben például a kedvenc zenéimet is szerettem lefordítani, vagy legalább csak megérteni.

Általános iskolában még én is gyenge voltam angolból, de ez teljes mértékben a lustaságom miatt volt. Akkor még nem értettem azt, hogy nyelvet tanulni fontos, és kifizetôdô dolog. Meg persze aztán arra is rájöttem, hogy imádok nyelveket tanulni.:D Ez is egy fontos része a nyelvtanulásnak egyébként, hogy tudd, miért tanulod, mi a motivációd.

Illetve játékokból is tudtam tanulni, Sims meg minden egyéb. Ezek is nagyon jók voltak szókincs bôvítésre.

A hazai idegen nyelv oktatás enyhén szólva nem túl jó, úgyhogy csak a suliban tanulni angolul tényleg nem sokat ér.

Magántanár nem rossz ötlet, ha van rá megfelelô anyagi háttér.

Szóval nekem szerencsére sikerült itthon is tanulnom egyedül, most 4,8 vagyok angolból, és emelt szintû érettségire készülök.:)

Sok múlik az elhatározáson is.

Sok sikert kívánok neked!

2017. dec. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyar felirattal* :D
2017. dec. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ és a tanácsokat is :D

Neked pedig sok sikert kívánok az emelt szintű érettségihez! ;)

2017. dec. 30. 00:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

Érdemes kipróbálni ezt a programot, én is csak nem rég óta ismerem, de hasznosnak tűnik.


Emellett meg csak úgy lehet hatékonyan tanulni, ha idegen nyelvű környezetbe kényszeríted magad. Tehát angol filmek, sorozatok, oldalak, könyvek. Mindenképpen érdemes lenne egy magántanárt felfogadni, első sorban beszélgető partnernek, de persze hagyományos anyagra is szükséged lesz, azaz nyelvtan, szótanulás és fogalmazás.

2017. dec. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Angol tanárom ajánlotta az 5perc angol nevezetű oldalt, ahol lehet gyakorolni a különböző igeidőket, stb. (:
2017. dec. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En Angliaban elek, es ez nagyban hozzajarult ahhoz, hogy megtanuljam a nyelvet, de en nyelviskolaba is jartam. A fent emlitett oldalak nem rosszak. :)
2017. dec. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mind sokat segítettetek :D

Boldog Újévet! ;)

2017. dec. 31. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!