Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol érdemes német nyelvből...

Hol érdemes német nyelvből nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés
Régen 2x is voltam szóbelin egy bizonyos helyen. Mind a kétszer a beszédre maximális pontot kaptam és külön meg is jegyezték a vizsgáztatók, hogy milyen szép összetett mondatokat mondtam, nem pedig az egyenes szórendű mondatokat, amire többen játszanak. Viszont másnap jött a hallásértés, ami szerintem direkt a kivágásra ment, mert egy recsegő hangfalon kellett végig hallgatunk, ahogy egy 5 éves német kisfiú a madárházban (brutális csicsergés közepette) mesélt a kedvenc dinóiról. Tudtam, hogy nem fog sikerülni és beszélgettem a többi vizsgázóval, aki szerint szintén túlzás volt egy B2 szinten ez a hallás értés. Volt, aki már 6x volt ott és minden egyszer hasonló kicsesző szöveget kellett megérteniük... Azóta eltelt 4 év, mert megutáltatta velem a nyelvet, viszont kell a diplomához. Semmit nem felejtettem el a nyelvtanból, csak a szavakat kell újra megtanulnom, de nem akarok újra belebukni... Van olyan hely, ahol viszonylag emberségesek a körülmények?

2021. jan. 21. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyakorold sokat a hallás utáni szövegértést, érzésem szerint ez lesz az igazi megoldás a problémára.

A vizsgaközpontos kérdésedre válaszolva: már sokszor voltam origón (több nyelvből), és ott pl. ilyen probléma sosem volt. Más vizsgaközpontok (minta)szövegeit/emelt érettségiket is meg szoktam hallgatni neten, és azokkal sem szokott ilyen problémám lenni.

2021. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Origo
2021. jan. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Budapesten a Rigó utcában az origónak 4 hatalmas hangfala van elol ketto hatul ketto. A hang olyan mint egy studióban . Nem recseg, tisztán hallani és tökéletes. Nem pesti vagyok egyébként de direkt oda mentem szóbelizni ezért. Angol es oroszbol is. A sziveg ertheto, lassan beszelnek benne es 3x hallgathatod meg eloszor 30mp majd 1-1perc szunettel.
2021. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Angolbol elso nekem is bukta volta az ixamnal (csk ugy mondom a szobelim 95% lett)

Olyan magnot kaptunk naluk hogy az valami gyalazat. Senki sem ertette mi tortenik. A hang recsegett egy szar hangfalon, a ferfi hadart es britt nyelverzekkel beszelt a masik meg franciaval. Kesz vicc mennyire a penzre mennek soha tobbet nem megyek oda... origonal a hallas ertesem szinte hibatlan lett .. ott meg 30/8??? Most viccelsz? Tehat tenyleg aokminden fugg a vizsgahelytol

2021. jan. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!