Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középfok után mennyire...

Német középfok után mennyire nehéz a felsőfok?

Figyelt kérdés
10edikes vagyok, most áprilisban fogok középfokúzni németből (BME). Nem felek, mert jol megy, es a tanarom is mondja hogy meglesz. Utána viszont van másfél évem vagy egy angol középfokúra, vagy arra, hogy feltoljam a németet felsőfokra. Szerintem inkabb az utóbbi reális. Mit gondoltok, mennyire nehez?

2021. jan. 24. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

én nem németből, hanem angolból voltam hasonlóan (szintén BME).

11.végén tettem le az angol középfokút, és nagyon féltem, mert a szóbeliből nem voltam sosem a legjobb. Utána 12. végén csináltam a felsőfokút (és ez már magabiztosan ment). Szóval összességében, ha úgy érzed most hogy megvan egy biztos középfokod és ennek magabiztosan futsz neki, akkor szerintem simán összehozod 1,5 múlva a felsőt is. Igazából a közép és felsőfok között a legnagyobb különbség a beszéd folyékonysága és a szókincs.

2021. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hat csinálok próbanyelvvizsgákat, van az a bme könyv, es eddig amit középfokút onnan csináltam mindegyik simán 60 százalék felett volt. Bár bevallom szótár nélkül elég nagy szarba lennék😂
2021. jan. 24. 21:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Én mindhármat megcsináltam anno a Rigó utcán.10. osztály vége : német középfok, 11. vége : angol középfok, 12. félévkor : német felsőfok. Szerintem bőőőőőőőven elég rá az idő, nyáron is tudsz készülni. Én kényelmesen fel tudtam készülni mindháromra, nem volt vészes.
2021. jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!