Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvizsgát ajánlotok...

Milyen nyelvizsgát ajánlotok ha? (angol, B2 , Complex) -fluid beszéd, és értés viszonylag jó -nyelvtan, szókincs hiányosabb, ezeket kéne felhoznom ismétléssel

Figyelt kérdés

anno 2x is probálkoztam nyelvizsgával, mindkétszer a hallgatással és a speakkel volt probléma,

azóta a beszéd megy mert angol barátok révén használnom kellett a nyelvet.

Nyelvtan, levélírást azonban teljesen elfelejtettem azóta.

Melyik nyelvizsgát ajánljátok?


2021. jan. 25. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Én jól megértem, kevésbé jól beszélem, szókincsem, nyelvtanom nem olyan jó. Bár ha jól tudom, nyelvvizsgán nem is kérdeznek sok nyelvtant, mert az a cél, hogy megértsenek, nem pedig az, hogy tökéletes nyelvhelyességgel beszéld az angolt. Én a B2-t ajánlom, az ilyen közepesen nehéznek tűnik, de ha szánsz rá időt és komolyabban készülsz, akkor egy C1 is meglehet.
2021. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
B2-t ajánlom. C1-re onnan már fel tudsz készülni tanárral könnyedén, bár, ha nem kell kimondottan a C1 valahová, akkor a B2 untig elég. (gondolok itt diplomára, önéletrajzba)
2021. febr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyértelmű, akkor jelenlegi szinteddel szeretnél vizsgázni, vagy előtte még gyakorolással „feljebbhoznád”?


Ha c1re mész szinte biztosan fog tanár kelleni, mert ott a nyelvtant elég komolyan veszik.


De ha b2re az nem olyan nehéz, ha jólemlékszem a Cambridge csinált is egy online elérhető szószedetet az összes szükséges szóval. Az kinyomtatva rengeteg oldal. De sok a felesleges. Azon esetleg végig haladhatsz, és szövegkiemelővel kihúzhatod azokat, amiket gyakorlatban szoktàl hallani, csak nem értesz.

Meg vannak ilyen gyorsan sokat angol tanfolyamok, amik akár néhágy hétvége alatt (elég magas napi óraszámban) tanítanak angolul.

Ha már egyszer ment, szerintem egy ilyen is fel fogja frissíteni a tudást.

2021. márc. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!