Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen egy nyelvvizsga?

Milyen egy nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mihez kell, meg úgy nagyjából infókat róla. Hogyan zajlik, fizetni kell érte stb.

Megmondom az őszintét nem nagyon vagyok képbe.

Sajnálom ha hülyének néztek.😄



2021. jan. 26. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az "A" típusú csak szóbeli, a "B" típusú csak írásbeli, a "C" mindkettő.

"C" típusún voltam eddig, TELC-es és emeltszintűn, erről tudok nyilatkozni. Az első része az írásbeli, 2 órát adnak általában (ebben van feleletválasztós nyelvtani teszt, irányított fogalmazás, illetőleg formális/informális levélírás). Ezután jön a szóbeli része. Itt szituációs gyakorlatra és kötetlen beszélgetésre készülj elsősorban. Hasznos, ha ismersz jópofa angol kifejezéseket, szófordulatokat, a szlenget viszont mellőzd, azt nagyon nézik.

2021. jan. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mihez kell: amihez megkövetelik. Például diplomához is kellhet, van ahol több vagy többféle is, de lehet álláshoz is követelmény. Megcsinálhatod azért is, hogy leellenőrizd a tudásod, állsz-e valóban olyan szinten még akkor is, ha valójában amúgy nem a papírt kérik mondjuk egy munkahelyen, csak a tudást.


Hogyan zajlik: sokféle nyelvvizsga van, mind más készséget szeret jobban mérni. Ami azonos, hogy mindig van szóbeli felelet, amely általában több részes, de ez lehet olyan is, hogy a vizsgáztatóval beszélgetsz, vagy beoszthatnak más vizsgázóval. Van hallott szöveg értése, itt is többféleképpen kérdezhetnek rá a hallottakra (igaz-hamis, konkrét kérdés rövid válasszal, egy szavas válaszok stb). Szövegértés: az idegen nyelvű szöveghez kapsz kérdéseket, ez is többféle lehet. Illetve mindig van valamilyen írás is, de ez lehet akár levél, komment, érvelés is.


Ezeken kívül vizsgatípusonként eltérő, hogy például az említett készségekből hány feladat van összesen, vagy van-e egyéb feladat, például ami a nyelvtani ismereteket hivatott mérni.


Hogy ennyiféle van, az azért jó, mert mindenki másban erős, ha például biztosan nehezen megy a nyelvtan, nyilván nem fogsz olyan vizsgát választani, ahol külön ilyesmit is mérnek.


Általában kell érte fizetni, de lehetnek kiskapuk. Például, ha az emelt szintű nyelvi érettségid 60 %-ra sikerül, akkor az egy középfokú nyelvvizsgával egyenértékű eredmény. Tehát, ha épp érettségizel, akkor azért nem kell fizetned. Nekünk anno gimin belül is volt meghirdetve nyelvvizsga, de az direkt egy német nemzetiségi iskola volt és csak nekünk volt ingyenes, külsősöknek fizetni kellett érte (nem tudom mennyit).


Egyéb esetben igen, fizetős, bár most mintha lenne valami lehetőség arra, hogy visszaigényelheted az árát, de sajnos nem tudom a feltételeit.

2021. jan. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

35 éves korodig visszaigényelhető a nyelvvizsga amit 2018 után szereztél. De csak az, amit 2018 után először szereztél. 32500 Ft értékben. Elég sok jó nyelvvizsga közül válogathatsz, ami ebből kijön vagy 1-3 ezer forinttal kapsz vissza kevesebbet mint amit befizettél. Természetesen ez csak a sikeres vizsgára értendő.

Ha emelt szintű nyelvi érettségit raksz, eléred a százalékot ami meg van határozva, akkor is kapsz komplex középfokú nyelvvizsgát, viszont ha már van érettségid, akkor ezért fizetni kell 40 ezer Forintot ( tavaly ennyi volt, idén kicsit több mert a minimálbérhez igazítják az érettségik árát.)

Nekem az egyetemhez kellett, hogy meglegyen a szükséges pontom a felvételihez (+később a diplomához és a mesterképzéshez is kelleni fog). Néha kérnek munkahelyre, jól jön az életrajzodba vagy ahogy feljebb is írták: felmérés vele a tudásodat is.

Én angolból és németből voltam eddig. Angolból délelőtt az írásbeli és a hallgatós rész volt, délután a szóbeli. Németből két külön napon volt az írásbeli és szóbeli.

2021. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!