Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a komplex nyelvvizsga...

Ha a komplex nyelvvizsga írásbeli része sikerül de a szóbeli nem, akkor legközelebb az írásbelit már nem kell megcsinálnom?

Figyelt kérdés
2021. jan. 19. 00:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Így van. Bár van 1-2 speckó nyelvvizsga, ahol nincs külön, de alapvetően ha az egyik része megvan, akkor azt már nem kell újra.
2021. jan. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell újra, csak a szóbelit.
2021. jan. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol nyelvvizsgázol, ahol én csinálom most (Corvinus), úgy van hogyha komplexre mész, akkor az írásbeli fel tudja húzni a szóbelit és fordítva. Avagy ha az egyik rész 55%, a másik rész meg mondjuk 70, akkor átmentél komplexen.


Illetve nekem ez az első komplex nyelvvizsgám, mindig külön csináltam ha voltam máskor más nyelvből, lehet ez az összesnél így van kB, nem tudom :D

2021. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De a kérdésre válaszolva igen, ha az egyik rész megvan, a másik nincs, akkor csak abból kell elmenned amiből nem mentél át
2021. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Igazából legszívesebben én is külön csinálnám inkább, mivel szóbelin biztosan meg fogok bukni,csak itthon nem igazán merem ezt elmondani mert már asszem fél éve járok nyelvsuliba,nem intenzíven,de nagyon jók a tanárok,csak mivel nem megy,ezért nagyon nehezen állok neki a szóbelinek,konkrétan már sehogy,és így h ne az legyen,hogy itthon kapom az okosságokat h legalább megpróbálhattam volna meg nem lesz nyelvvizsga,elmegyek komplexre😂
2021. jan. 20. 14:49
 6/7 anonim válasza:
Nem tudom minden nyelvvizsgánál így van-e de a legtöbbnél a hallásértés is a szóbeli részhez számít. Tehát ha a beszéd nem annyira megy akkor a hallásértéssel fel tudod húzni a szóbeli részt is. Nekem pl 46 százalék körül volt a beszéd, de a hallás értés fel húzta annyira, hogy meglett a szóbeli rész is. A hallásértés meg könnyen és szórakoztató módon is fejleszthető én pl youtube videókat néztem, hallgattam az adott nyelven és ez már rengeteget segített. Sok sikert a vizsgához!
2021. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Rigó utcán, mikor én csináltam náluk jópár nyelvvizsgát, teljesen külön volt, akinek egyik része nem volt meg 60%, azt meg kellett ismételni. Magánvéleményem, hogy ennél kevesebbet már nem nagyon követelhetnének, hogy még azzal is növelik a vizsgázók esélyét, hogy elég az egyik részből a léc felett lenni.
2021. jan. 23. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!