Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehetne a "glasswork"...

Hogy lehetne a "glasswork" szót minél jobban lefordítani?

Figyelt kérdés

Olyan jelentést találtam rá, hogy üvegáru, de az szerintem kicsit mást jelent, mint amire gondolok. (Legalábbis kép alapján ezek üvegből készült tárgyaknak tűnnek) Van ezekre valami magyarosabb kifejezés?


www.decaturglassblowing.com/uploads/6/9/0/9/6909523/animals_1_orig.jpg


Előre is köszi a válaszokat! ^^



2021. jan. 27. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A temék: fújt üveg, üveg alkotás

A folyamat: üvegfúvás, üvegfújás, üveggyártás

2021. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Van lakatosmunka, asztalosmunka tehát lehet üvegmunka. És úgy rémlik hallottam is így.
2021. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! ^-^
2021. jan. 29. 21:16
 4/5 anonymousreview60 ***** válasza:
Inkább üvegesmunka. Szívesen.
2021. jan. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mielőtt elolvastam volna a leírást (email kérdésben), rögtön az "üvegáru" jutott eszembe. Nem hiszem, hogy tudnánk rá jobb kifejezést barkácsolni.


Az "üvegesmunka" azért nem jó, mert az üveges inkább az a személy, aki berakja az ablakunkba a síküveget. A kreatíven formált üveg, az üvegáru, legyen az hengerelt, fúvott, bármilyen technikával készült.


Talán lehetne "üveg díszműáru", csak ez meg túl hosszú.

2021. jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!