Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért ilyen retek a cirill...

Miért ilyen retek a cirill kézírás?

Figyelt kérdés
Hiába próbálkozok ezzel az orosz kézírással.. leírom és egyszerűen nem vagyok képes kivenni belőle a szavakat, mintha nem is oroszul írnék hanem valami arab jeleket festenék 😂 meg olyan fura.. az и betűt u-nak kell írni, a т pedig egy m betű lenne?? A п pedig egy n betű..

2021. jan. 27. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

A retek az ami a lábadon van.

Mire gindolsz pontosan?

2021. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mintha egy begináztatott 5 éves próbálna betűket másolni a mesekönyvből
2021. jan. 27. 18:36
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Tessék többet gyakorolni, akkor előbb-utóbb hozzászoksz, és megy minden, ahogy kell. Vagy keress egy másik célnyelvet, ahol nem kell krikrakszokat firkálni.
2021. jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

A T betűt sokan T-nek írják, vagy ha m-nek írják, akkor felül húznak egy vonalat, az s-t sokszor alul aláhúzzák. Ezek mind segítenek az olvasásban. Egyébként gyakorlat kérdése, először szinte lehetetlen elolvasni, aztán idővel hozzászokik a szemed.


példa a t betűre:


[link]


példa az s betűre:


[link]

2021. jan. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nekem nagyon tetszik a cirill kézírás, meg az is, hogy az anyanyelvi oroszok akkor is olyan különlegesen, "cirillesen" írnak, amikor átváltanak latin betűs kézírásra.


De nekem is kellett idő, míg megszoktam, ne add fel! Egy idő után megszokja a szemed meg az agyad.

2021. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

anyum orosztanár, ő lati betűvel is szokott olyan kis hullámmintát, mint amit cirillel szoktak XD

de tényleg, gyakorolj, rááll az ember szeme egy idő után, és akkor tudod hogy mit keresel, egyszerűbb lesz olvasni...

2021. jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Maximum egy hétvége alatt meg lehet tanulni, feltéve, ha komolyan gondolod.
2021. febr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak fura hogy pl a т betűt úgy írják mint az m-met
2021. febr. 8. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!