Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehezen megy az angol. Van...

Nehezen megy az angol. Van értelme ennek ellenére, hogy angol nyelvű könyvet olvasok, és amerikai vloggerek videóit nézem?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el.


Vagy ezt akkor tegyem, amikor már jól beszélem a nyelvet?


2021. jan. 27. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor van értelme, ha amit hallasz a vloggertől, azokat elismétled többször, hangosan, mert így tud egy-egy kifejezés, szófordulat, nyelvtani szerkezet hatékonyan rögzülni. Persze, ehhez az sem árt, ha tudod is, mit jelentenek, mert anélkül nem sokra mész velük.
2021. jan. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Teljes mértékben! Ajánlom, hogy a filmeket, sorozatokat is angolul, angol felirattal nézd. Először nehéz lesz, de egy idő után belerázódsz és nagyon sokat segít a listening-nél majd. A könyveknél azt ajánlom, hogy minden nap olvass valamennyit, hangosan (hogy a kiejtést is gyakorold) és válassz ki 5 db ismeretlen szót, amit megtanulsz. Én 3 év alatt eljutottam B1-es szintről C1-re, (természetesen emellett sok nyelvizsgafeladatot is csináltam és a nyelvtant is gyakoroltam), De a szókincsem és a hallgatás értésemhez az idegen nyelvű sorozatnézés nagyban hozzájárult!
2021. jan. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!