Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz franciát tanulni tanár...

Nehéz franciát tanulni tanár nélkül?

Figyelt kérdés
Nehéz csak könyvekkel, youtube vagy bármilyen oldal segítségével franciát tanulni? Nem engedhetem most meg magamnak hogy fizessek egy tanárt de az internet és könyvek segítségével szerintem simán tanulhatnék.

2021. jan. 29. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen szinten vagy jelenleg?
2021. jan. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem rég kezdtem el a duolingón, még csak pár mondatot tudok meg 1-2 igét
2021. jan. 29. 16:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Továbbá van végtelen hozzáférésem az eegyetemhez ahol lehet alapfokon franciát tanulni, milyen ilyen oldalak vannak ahol több is van?
2021. jan. 29. 16:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát önálló tanuláshoz kezdő szintről ezt az egy könyvet ismerem:

[link]

Tovább ezen a honlapon vannak ingyenes tananyagok és videók különböző tudásszintenként:

[link]

2021. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez a pons tetszik, lehet megérné megvenni
2021. jan. 29. 16:24
 6/8 anonim válasza:
100%
Szia! Lehet nehéz, de hidd el, tanár mellett se könnyű. Ha valamit nagyon akarsz, és van kellő motivációd hozzá, bármit elérhetsz. Én például japánt tanulok tanár nélkül egyes egyedül. Sok szerencsét, menni fog! ;)
2021. jan. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én a drops-on tanulom nekem tökéletes :)
2021. febr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
57%

Nekem tanárral is nehéz volt... most szeretném majd újra elkezdeni. A gimis könyveimet fogom használni és anyukám régi dolgait (könyvek, kazetták, CD-k).

Kezdd mesékkel a tanulást. Olyanokkal, amiket óvodás vagy kisebb korú gyerekeknek szánnak. Ezek azt a célt szolgálják, hogy megtanítsák a gyerekeket az első szavaikra, ezért nyelvtanulóknak is nagyon jók! De vannak például francia nyelvű számoló dalok, mondókák, azokat is érdemes nézegetni. Ha majd újra belejövök, Netflixen is mindent franciául fogok nézni, de erre is fokozatosan fogom rászoktatni magam, először egyszerűbb, kevés szókincset tartalmazó dolgokat nézek, mint pl Peppát, mert ahhoz tudom, hogy jó minőségű szinkron van.

Az is hasznos, hogyha a felirat is francia és nem csak az audió.

A Duolingo szavak és kifejezések tanulására megfelelhet, de a nyelvtan és a kiejtés tanulására sajnos teljesen alkalmatlan. A nyelvtan okozott nekem nehézséget régebben, ehhez mindenképpen vegyél könyvet. A kiejtést jobb híján a könyvhöz járó hanganyaggal tudod elsajátítani és úgy, hogy minél többször hallgatsz pl francia dalokat, az olvasott szöveget meg is hallgatod, stb.

Sok sikert!:)

2021. febr. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!