Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak Gaál Ottó kreatív nyelvkönyvéről??

Figyelt kérdés

2021. jan. 30. 17:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokáig használtam, rögtön az elején láttam, hogy ez bizony nem nekem való. Ennél unalmasabban megszerkesztett valamit még nem fogtam a kezemben, ráadásul már ez a szöveg is, hogy "a világ egyik legsikeresebb nyelvtanulója" is tipikus marketing szöveg, attól nem lesz senki sikeres nyelvtanuló, mert halmozza a középfokú nyelvvizsgákat, ami egyébként önmagában is alarmírozó, mert ha valaki annyira sikeres, akkor annak ildomos lenne ennél picit többet is felmutatni, egy középfok még egy átlagos nyelvérzékűnek sem kihívás, nemhogy egy ekkora nyelvzseninek. Nem beszélve arról, hogy külföldi fórumokon még említés szintjén sem olvasni a nevét, miközben például Lomb Katóéval gyakran találkozni, aki leírás alapján csak egy gyenge amatőr lehetne Gaál Ottóhoz képest.


Ez nem azt jelenti, hogy szrok lennének a csomagjai, mint írtam, én már az elején eldobtam, mert rendkívül unalmasnak találtam. Azért a 21. században picit többre vágyik az ember, mint monoton hangon felolvasott szövegrészletek, sok nyelvkönyv eleve azért bukik el a mai nyelvtanuló számára, mert semmilyen szinten nem mai példákat hoz, vagy mai világba beilleszthető szövegeket dolgoz fel. Ez a csomag is ilyen.

Azt még kihangsúlyoznám, hogy maga a csomag is egy kicsit azt lovagolja meg, amire titkon mindenki vágyik, aki nem élvezetből tanul egy nyelvet: kiskapukat ígér, valami titkot, amit most jó pénzért megoszt veled, és amivel fele annyi idő alatt 2x annyi tudást tudsz felszedni. De ilyen sajnos nem létezik. Alapozásnak persze jó lehet, az is lehet, hogy neked kifejezetten tetszeni fog a felépítése, de azért ezeknek a reklámszövegeknek nagyon nem szabad bedőlni, mert nincsenek csodapraktikák.

2021. jan. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!