Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Körülbelül hány szót,kifejezés...

Körülbelül hány szót,kifejezést kell tudni hogy valaki nagyjából megértesse megát vagy egyszöveget nagyjából meg értsen angolul?

Figyelt kérdés
2021. febr. 1. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, nagyjából a 3000 leggyakoribb szó lefedi az átlagember szókincsének 85%-át.
2021. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az elsönek igaza van, de önmagában a szókincs nem elég, ha nem ismered fel a mondatszerkezeteket, akkor nem jutsz semmire vele.
2021. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

van youtubeon egy csávó aki megtanulta az 1000 leggyakoribb olasz szót, hozzá az alap igeidőket, szerkezeteket, és ez után nagyrészt fent tudott tartani egy egyszerűbb beszélgetést. (plusz poén hogy erre adott magának 7 napot)

Szóval alapvetően kérdés az, hogy mi számít neked nagyjából megértetésnek? Hogy vakáció közben nem adod el magad egy kecskéért? Vagy hogy hétköznapi szituációkban magabiztosan elboldogulsz még ha kicsit lassabban is? Esetleg bármi témához valamilyen szinten hozzá tudj szólni angolul?

Lehet kevés szóval is eldoldogulni és kommunikálni de ahhoz eléggé magabiztosnak kell lenned, és nem szabad zavarnia, hogy esetleg rossz szót mondasz (még ha meg is értik) vagy ha nem vagy biztos az adott szerkezetben. Én például nem ilyen vagyok, magyarban is szokszor elkezdek dadogni ha valamit véletlenül félremondok, így idegen nyelv tanulásakor is inkább a nagyobb szókincsre gyúrtam rá, mert akkor legalább meg mertem szólalni. Nekem az többet ért.

Szóval ez eléggé személyes, hogy ki milyen szinttől tudja megértetni magát. Egy anyanyelvi már eléggé hamar megért téged ha próbálkozol, de nem biztos hogy élvezet is lesz számára a veled való beszélgetés.

2021. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!