Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készülhetnék fel a...

Hogyan készülhetnék fel a nyelvvizsgára? (Német, B2)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Júniusban voltam nyelvvizsgázni, szóbelim ( a beszélgetős rész) 95% körül lett, a magnóhallgatáson viszont 1%-on megcsúsztam....

Illetve az írásbelim: 61% levélírás, 58% teszt.

Hogy lehet, hogy ennyire elkülönült a tudásom?

A rokonaimmal simán tudok beszélgetni, amit esetleg nem tudok, azt körülírom..

A következő nyelvvizsga októberben lesz, de nem tudom, hogy bevállaljam-e.


2010. aug. 16. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A TELC márcsak ilyen, buktatós. Szerintem ha még nincs meg, szerezd be a TELC gyakorlókönyvét, abból látni fogod mely szavakat és kifejezéseket használják szinte állandóan és így is könnyebb lesz megérteni és tisztábban látni 1-2 feladatot. ha októberben sem lesz meg, érdemes lenne megpróbálni egy másik nyelvvizsga rendszert (ÖSD vagy ECL, Goethe, EURO --> ezekben sincs fordítás)

A magnóhallgatást tv-film nézéssel tudod gyakorolni, a szövegértést pedig olvasással fejlesztheted, ez növeli a szókincsedet is és az is fontos, hogy ha valamit nem értesz vagy nem jut eszedbe, nézd meg a szótárban, úgy meg fog maradni. Levélnél vannak sablonok, hogy megszólításnak, elköszönésnek, zárásnak miket süthetsz el, érdemes ezeket megtanulni helyesen és több időd marad gondolkodni, mit is írj tartalomként. Ugye itt általában illedelmesen kell kérni-kérdezni, nézik a helyesírást és a nyelvhelyességet is, ezeket sem árt átnézni októberig. Hivatalos levélmintát a neten is találsz. Én a helyedben talán még egy magántanárhoz is eljárnék pár alkalommal vizsga előtt, ő segít a hibákban, a levélnél és a szóbeliben is. Hajrá!

2010. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Mindenképpen tudni kell, milyen vizsgát akarsz tenni, mihez kell a nyelvvizsga: "csak" a papír és a többletpontok, vagy a nyelvtudás is. Feltétlenül szükséges a teszt javításához a nyelvtan alaposabb átismétlése, ez segít a levélírásban is. A hallás sokszor apróságon is elcsúszhat, sokat lell gyakorolni, vannak célirányos cd-s gyakorlatok, például az érettségire felkészítő könyvek is tartalmaznak hallásgyakorlatokat. Mindig arra figyelj, hallottam a szövegben, akkor helyes, ha nem hamis a válasz. Szerintem egy tanár tovább segíthetne, de a munka nagyrésze rád vár, szavak tanulása, gyakorlás, gyakorlás. Sik sikert!
2010. aug. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ECL, köszi a válaszokat!
2010. aug. 16. 20:25
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia

Én még csak 14 vagyok, de novemberben megyek német középokúzni. Te hány éves vagy? Én sem számítok jobbra, de lehet lesz belőle valami. A nyelvvizsga fontos, sokmindenhez kell a nyelv. Én tolmács szeretnék lenni, és nyelvtanár.:) Bocsi az offért.:$

Szerintem mindenképp próbáld meg! Csak fejlődtél azóta, nem? Sok sikert!

2010. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én 15 :)
2010. aug. 18. 19:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem vagy sokkal idősebb.:D Na mindegy, én nagyon félek a ny.v.-tól. :(( Most épp a magnót gyakorlom, vagyis próbálom, de egy kukkot se értek belőle. Megőrülök.

Majd októberben értesíts,hogy hogy sikerült. :D

2010. aug. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mindenképpen :)

Egyébként melyik nyelvvizsgára mész?

2010. aug. 18. 20:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs :D:D

Amúgy,ha szeretnéd, beszélhetünk privátban is.:)

2010. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
HA szeretnéd...
2010. aug. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hm?
2010. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!