Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Osztrák határ mellett lakom,...

Osztrák határ mellett lakom, ezért németet tanuljak, vagy angolt, amit 6 évig tanultam már. Szerintetek? Angolt megérti egy német is, de a németet annyian már nem.

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy..

Németet legalább annyian beszélik, mint az angolt...Ráadásul angolt már tanultál.Akkor logikus h.most a német jön-nem???

Osztrák határ mentén meg az angol "felesleges"...

2010. aug. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Na, azért nem úgy van az...A németet nem beszélik annyian, mint az angolt, hogy beszélnék már, belegondoltál ebbe?

Az angolt nem érti meg a német, ez a két nyelv már nagyon eltávolodott egymástól, nem olyan, mint a svéd és a norvég. Csak akkor értik meg egymást, ha beszélik a másik nyelvet. Szerintem folytasd az angolt és mellette tanulj németet, mert a német nagyon fontos nyelv itt, Európában.

2010. aug. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem helyettesíthető egyik a másikkal, de persze a németek és osztrákok nagy része angolt tanul az iskolában idegen nyelvként, így tudnak kommunikálni angolul, de jobban szeretik, ha a saját nyelvükön beszélhetnek. Ha Ausztriában szeretnél majd dolgozni, természetes, hogy tudnod kell a németet, anélkül nem sok esélyed lesz a munkapiacon. Fiatal vagy még, bőven lesz még időd megtanulni mindkét nyelvet!
2010. aug. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is az osztrák határ mellett lakom, szinte napi szinten járok Ausztriában, és asszem nem mennék sokra csak angol tudással.

Kell a német, és amúgy könnyebb az angolnál (oké, tudom, lehet ezzel az állásponttal egyedül vagyok a világon, de én a németet hallom nap mint nap, nekem az a könnyebb).


Ha 6 évig tanultad, akkor már gondolom eljutottál valameddig, nem? ;) Akkor most jöhet a német. Lehet, hogy az angol tudásod segít is majd valamennyit a német tanulásban.


Én egy éve költöztem a határ mellé, akkor kezdtem ismerkedni a német nyelvvel, és jelentem, egész jól boldogulok vele, nem olyan megtanulhatatlan, mint amilyennek elsőre tűnik. :D

2010. okt. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a németet. én is itt lakok mosonmagyaróváron és én németet kezdtem tanulni és szeretem is (és sztem is könnyű) de az angolt is szeretném megtanulni. szal most német de később lehet angol is
2010. nov. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!