Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gáz,hogy szlovákul tanulok,mik...

Gáz,hogy szlovákul tanulok,miközben angolul meg nem tudok?

Figyelt kérdés
Nekem az angol nem annyira tetszik,a szláv nyelveket viszont érdekesnek találom.Na de ha jelentkezek egy munkahelyre megkérdezik beszélek e idegen nyelvet és azt mondom igen szlovákul,az fog valakit érdekelni?

2021. febr. 16. 07:09
 1/6 anonim válasza:
91%
Nem gáz,de kb. semmire nem mész a szlovák nyelvtudásoddal,az angol viszont sok munkahelyen kell.
2021. febr. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
nem gáz, de nem jó hozzáállás, mivel nem azért tanulunk angolul, mert ez a fétisünk, és olyan szép nyelv, vagy mert tetszene az angolszász kultúra, hanem azért, mert több történelmi, poltikai és kulturális okból kifolyólag ez lett, és ez marad a világnyelv. ha bármire akarod vinni az életben, ülj le és tanuld meg c1-ig, nem fogod megbánni soha az életben hogy "jaj miért tanultam meg angolul?"
2021. febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemes dolog bármilyen nyelvet tanulni, de angolul elengedhetetlen valamennyire tudni. És ez egyre inkább így lesz. Szláv nyelvekből is akkor már valami nagyobbat, pl. oroszt tanulhatnál. Hobbinak bármi jó, de szerintem munkavállalás szempontjából jobb lenne nagyobb nyelveket tanulni. Sokan később azért nem tanulnak nyelveket, mert nincs idejük leülni vele annyit foglalkozni. Nem tudhatod, hogy veled hogy lesz, én azt mondom, hogy inkább az angolnak feszülj neki, ha van időd.
2021. febr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
soha, ismétlem, soha sem lesz gáz bármilyen nyelvet tanulni. viszont az angol az alap mostmár. a szlovákot, vagy bármilyen más (szláv) nyelvet semmiképp se az angol HELYETT tanuld, inkább akkor mellette. pl. ha úgy érzded, hogy jót haladtál az angollal, jutalomképpen tanulj egy kis szlovákot is, viszont ha az angollal nem haladsz, a szlovákot se vedd elő.
2021. febr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
A leggázabb dolog amit el tudok képzelni kerek e világon.
2021. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 webnyelv ***** válasza:
77%

Mivel Szlovákia szomszédos ország, egyáltalán nem rossz a nyelvet beszélni. Még talán el is tudhatsz helyezkedni valamilyen cégnél, főleg Magyarország északi részén.

Bizony, előfordul olyan szituáció, tapasztaltam, amikor pont nem ér semmit az angol és a német, mert pont valamilyen szláv nyelven lehetne beszélni az illetővel.

De természetesen az angol nagyon fontos lenne ettől még.

2021. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!