Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megtudok tanulni...

Szerintetek megtudok tanulni itthon, egyedül németül?

Figyelt kérdés
Alapvetően szorgalmas vagyok, szeretnék megtanulni németül. A duolingo nevű alkalmazást használom. Szerintetek van esélyem így itthon, egyedül megtanulni B1-es szinten? A héten veszek kezdőknek való német könyvet.

2021. febr. 16. 16:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Esélytelen. Ha komolyan gondolod akkor tanár vagy tanfolyam. Ha csak szórakozásból akkor arra tökéletes a duolingo.

Több okból is javaslom a segítséget: ha valami rosszul rögzül nagyon nehezen fogod tudni megváltoztatni, a nyelvtana sokkal bonyolultabb, mint az angolé, kell aki elmagyarázza, az igeidőkben könnyű elveszni...

2021. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A doulingo egy szórakoztató kis kiegészítő app. Semmilyen nyelvet nem lehet vele megtanulni csak néhány szót mondatot begyakorolni. Én azt mondom, pont, hogy B1-ig kell a tanár és utána lehet egyedül tanulni. Én most így készülök C1-re
2021. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem hozzátenni, hogy kb 3 év alatt szeretnék eljutni arra a szintre
2021. febr. 18. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne tudnál megtanulni az internet korában? Maklári Tamás: Lazán németül

Ha mar tudsz angolul youtubon easy german. Ez felér több nyelvtanfolyammal

Ha már sok szót összegyűjtöttél hallgathatsz podcastokat. De először vmi kezdő könyv rövid szövegekkel. Erre a Maklárit nagyon jónak tartom. Én is abból tanulok most, miután 12 évig tanultam németül, de sokáig nem foglalkoztam vele, és most újrakezdtem

Italki: anyanyelvűek kijavítják a fogalmazásaid ingyen

2021. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A Youtube-on a Nicos Weg-et ajánlom. Van A1, A2, és B1 szinten, felirattal.

Olyan nyelvoktató film, ami nem unalmas. Teljesen az alapoktól kezdi.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&feature=youtu.be&v..

https://www.youtube.com/watch?v=Lg5P2w_Ro1c

https://www.youtube.com/watch?v=LkufozluseI&list=PLReYeM-XYd..

Itt vannak hozzá gyakorlatok: [link]

2021. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok! Köszi szépen!!
2021. febr. 20. 20:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze azért ha van lehetőséged tanárra, az csak jó. A beszédet előbb-utóbb valakivel gyakorolni kell. De előbb be kell vinni egy csomó inputot. Könyvek, videók, podcastok.

Ez a legnehezebb, találni egy nyelvcserepartnert akivel kötetlenül tudsz beszélgetni és van közös témátok

2021. febr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!