Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek heti hányszor...

Pittipok kérdése:

Szerintetek heti hányszor érdemes tanárhoz járni, hogy meg legyen középfokú angol nyelvvizsga? Most voltam először origón, sikertelen lett,rész eredményt nem tudok még.Pontosítok ti hányszor jártatok egy héten? Hányadszorra lett meg a nyelvvizsgátok?

Figyelt kérdés

2021. febr. 23. 06:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem jártam és elsőre meglett a Pannon szóbeli + Pannon írásblei, tesóm 4 évig járt heti 2 órában, dexam irasbelin kétszer megbukott, origo szóbeli elsőre meglett neki.
2021. febr. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az írásbeli hetedjére lett meg (szóbeli harmadjára, arra teljesen magam készültem), a BME-n. Előtte voltam a Társalkodón, az Origón, a TELC-en (ahol a szóbelim egyből sikerült).

Az 5. sikertelen írásbeli után kerestem egy tanárt, akihez kb. 4-5 hónapig jártam heti 1-2 alkalommal. Egyszer még lett egy sikertelen vizsga (bár abban betegség is közrejátszott, mert úgy mentem el), de a következő akkor sikerült.

Mindez 10 éve volt, és angolból voltam.

Azt nehéz megmondani, mennyi alkalom kell tanárhoz járni, egyéni adottságok kérdése, nekem pl. nem a legjobb a nyelvérzékem, ezért kellett ez a 4-5 hónapos heti 1-2 alkalom.

2021. febr. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én gimis angoltanulás után mentem nyelvvizsgázni tizedikben, ami úgy két évnyi heti 6x45 percet jelent hetente plusz ált. isk. alapozás. Elsőre meglett, TELC komplex.
2021. febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én C1-re készültem úgy, hogy haverral majdnem minden nap beszéltünk kötetlenül angolul, és heti egyszer elmentem tanárhoz akivel a típusfeladatokat néztük át, ez tavaly tavasszal a nagy pánik alatt volt, home office-ban voltam és volt időm rá. Simán meglett.
2021. febr. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nyelvtudás egy készség, és az, hogy ezt a készséget B2-es szinten elsajátítsd, nemcsak az óraszámon múlik, hanem pl. az adottságaidtól (mennyire könnyen/nehezen áll rá az agyad, általában könnyebb, ha korábban tanultál már egy idegen nyelvet) és az órán kívüli szorgalomtól is függ.

Ha hetente egyszer jársz 2 órára, de közben naponta előveszed az angolt és gyakorolsz, akkor az elég lehet. Ha heti 2*2 órát veszel, de a házit is csak óra leőtt hányod össze, akkor sok időbe fog telni, hogy átmenj. Ha egy magyar nyelvű szöveg értelmezése is kihívást jelent és magyarul is nehézséget okoz helyesírási hibák nélkül megírni pl. egy kérdést, akkor értelemszerűen több időbe telik a B2-es szintű angol nyelvtudás megszerzése is.

Javaslat: Próbálkozz heti 2*2 órával és nézzétek meg a tanároddal, hogyan haladsz.

2021. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!