Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Általános német középfokú B2...

Általános német középfokú B2 nyelvvizsga vagy gazdasági német közepfokú B2 nyelvvizsga? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A diplomám megszerzéséhez szükségem van egy nyelvből általános nyelvvizsgára és egy másik nyelvből szakmai nyelvvizsgára.


Német tanulásra komolyan rá kell, hogy álljak, hiszen rengeteget felejtettem.

Az alapok megvannak.


Hallottam olyat, hogy szakmai, pl. gazdasági nyelvvizsgára könnyebb felkészülni, hiszen úgymond "csak egy témát" érint. Általánoson pedig minden előfordulhat, környezetvedelem, közlekedés, család stb.


Ez az állítás mennyire igaz?

Van valakinek tapasztalata?


Köszönöm előre a választ!



2021. febr. 26. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Nekem középfokú gazdasagi nyelvvizsgám van.

Nálunk az egyetemen kötelező volt szakmai nyelvet tanulni, ott egész jól felkészítettek rá (2 félév volt közte nyáriszünettel). Nem éreztem úgy hogy nagyon jól sikerült volna, de meglett.

Az, hogy mennyivel könnyebb egy ilyen típusú vizsga azt nem tudom, de azért itt sem csak egy témát érintettünk.

Volt marketing, tőzsde, kultúralis különbségek, szóbelin reklamáció, ajanlatkérés ilyesmik.

Gazdasági szakon vagyok szóval nem volt nehéz megérteni miről van szó (amúgy se bonyolultan magyaráztak a németkönyvek:D) és szerintem a szókincs sem nehezebb mint a simán (már ugye úgy hogy gazdasági szakon vagyok😅)

2021. febr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2021. febr. 27. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!