Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A holland nyelvet mennyire...

A holland nyelvet mennyire nehéz megtanulni ha valaki nagyon jól tud már angolul?

Figyelt kérdés

2021. febr. 27. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
A legnehezebb a magyarban és angolban nem létező hangok elsajátítása, ami van a holland nyelvben pár. A többi, szavak és nyelvtan, csak szorgalom kérdése.
2021. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni nem tanultam a hollandot, de van holland ismerősöm és jól tudok angolul. Vannak átfedések, a holland ismerőseim jól is tudnak angolul, de a holland több nyelvet vegyít (német, francia, angol), illetve biztosan van csakholland-része is a nyelvüknek, ami nem idegen nyelvből van átvéve, hanem a sajátjuk, de mindezek ellenére nem gondolom, hogy nezehebb lenne akármelyik átlagos nehézségű nyelvnél.

Vannak már apró foszlányok amiket értek úgy, hogy soha nem is kérdeztem, csak hallgattam mikor hollandul beszéltek, illetve nem is próbáltam tanulni.

2021. febr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Igen, szerintem is az angol és a német ismerete rengeteget segít. Kicsit olyan a holland hangzásra, mintha teletömnéd a szád kavicsokkal, és úgy próbálnál angolul beszélni :D
2021. febr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Semmi koze angolul tudni es hollandul tanulni. Egy uj nyelvet tanulsz, nem sok hasonlosag van benne. Nyelvtanulasnal ne barmi kicsi hasonlosagot keress, hanem kezeld/tanuld ugy mint egy uj nyelvet.
2021. febr. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
4: ez nem így van :) Én 7 nyelven tanultam (csak 4-gyel foglalkozom azóta napi szinten, mint szakmám) - nagyon sokat segítenek a hasonlóságok, ha vannak.
2021. febr. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4-es nem tudja miről beszél. Őt hagyjuk nyugodtan figyelmen kívül.
2021. febr. 28. 00:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem a minimális némettudás többet segített az elején, mint a jó angoltudás, de természetesen mivel mind germán nyelvek, valamilyen szinten segít az egyik nyelv ismerete a másik megtanulásában. :)

Mióta pedig kicsit "magasabb" szinten vagyok, egyre több olyan szóval találkozom, ami hasonló az angolban is. De hogy mennyire nehéz... az relatív. Az elején furcsa inkább, viszont szerintem könnyen bele lehet jönni.

2021. febr. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#6: ja, hát 0 logika volt abban, amit írt... :/
2021. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Hát azért nem nulla, mert tény, hogy akármennyire is rokon két nyelv, akkor sem véletlenül van két külön nyelvről szó. A hasonló szavak és nyelvtan segíthet, ugyanakkor vigyázni is kell az ún. false friend-ekre, vagyis azokra az esetekre, amikor például két szó nagyon hasonlít egymásra két különböző nyelven, mégis teljesen mást jelentenek. Aztán nyelvtanban ott van például a szórend, ami a hollandban sokkal kötötebb, mint az angolban és inkább a némethez áll közelebb.
2021. febr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

#9, Te erted mirol van szo.

Meg a 7 nyelven beszelo csogabogar sem tudja mirol van szo.

En eloszor nemetet, utana angolt tanultam. Eszre sem vettem a par hasonlo szavakat, mert nem hasonlosagot keresunk, nem oda-visszaforditgatunk, tobb nyelvtudasnal 3-4 forditgatas is, hanem rafekszunk az epp tanult nyelvre, a tobbit mind kizarva. Igy jutott am el C2 szintre mindket nyelven.

A fenti hozzaszolok alapjan, nem is csoda, hogy Magyarorszag ott all az ideges nyelvek tudasaban, illetve makogasaban Es oktstadaban, ahol most epp all. Sehol.


A hulye #4 voltam.

2021. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!