Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet lenne érdemes...

Melyik nyelvet lenne érdemes pluszban megtanulnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves vagyok, logisztikusnak tanulok jelenleg Olaszországban (így tanulom is az ország nyelvét). Angolból közel anyanyelvi szinten beszélek, mert majd 5 évet éltünk Kanadában. Ott franciát is tanultam 1 évig, de nem sok maradt meg. Németet tanultam a középiskolában, azt középszinten beszélem. Az lenne a kérdésem, hogy a lentebbi nyelvek közül elyiket lenne érdemes elkezdenem és miért és mennyire tudnám hasznosítani a leendő szakmámban:


francia (újrakezdés),

spanyol,

norvég,

holland,

mandarin (bár lehet ez túl nehéz lenne), orosz (annyira nem vonz),

arab/perzsai (érdekel a kúltúra, főleg Marokkó és a perzsai/iráni kultúra, ugyanakkor nagyrészt háborús övezet és piszok nehéz maga a nyelv),

portugál (nem nagyon voz, de sokan beszélik)


Bármilyen egyéb javaslatot szívesen fogadok, szeretem a nyelveket. Ami a terveimet illeti: szállítmányozás terén szeretnék elhelyezkedni, esetleg céget alapítani vagy terméket előállítani (van egy két ötletem) és főleg Európában maradnék, de meg van rá az esély hogy visszamegyek Kanadába. (szeretem a hideget és nem mennék olyan helyre ahol nincs hó és hegy :D )


Köszi a válaszokat,

20L



2017. nov. 19. 15:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%
Tanuld meg mind a 15-öt.
2017. nov. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hát ez aztán nagyon hasznos válasz volt. Máshol kötekedj légyszíves, mert én tanácsokat szeretnék kapni és véleményeket, nem pedig unatkozó emberek kommentjeit.

Köszi

2017. nov. 19. 16:21
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Franciával biztosan nem jársz rosszul Európában.

Ha jól ment a német, és tetszik a holland nyelv hangzása, azt is megtanulhatod. Nem egyszerű, de jó kis nyelv, szerintem.

2017. nov. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az orosz :3

Csúnya nyelvnek tartottam... mára pedig az egyik legszebb nyelvek tekintem. Egyedi , különleges nyelv. Továbbá később hasznát is vehdted. És ugye megnyílik egy új út a szláv nyelvek felé.

Sok sikert kívánok :3

2017. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon át kell ezt gondolnom, olyan sok nyelv tetszik...

Még jöhetnek javaslatok nyugodtan.

2017. nov. 19. 21:31
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

A francia nyelv tényleg nem egy rossz, én a hangzása miatt szerettem nagyon bele, még mai napig is szeretem és igyekszem is elsajátítani :D

Egyébként emellett még mondanám, hogy egy skandináv nyelvet is akár választhatsz; svéd, norvég (dán), mivel nem is a legnehezebbek, jól tanulhatóak és van köztük némileg hasonlóság. Ha érdekel valamelyest a skandináv kultúra meg maga a nyelv, akkor tudom ajánlani :D

A norvég egyébként közülük talán az egyik legérdekesebb, mert még a mai napig is formálódik, alakul. :)


Sok sikert hozzá, bármelyiket is választod! ;)

2017. nov. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hasznosnak ezek közül bármelyik hasznos lehet, szóval ne ez alapján válassz, mert ez alapján nem lehet. Azt válaszd, amelyik a legközelebb áll hozzád.
2017. nov. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Vree ***** válasza:
75%

Ha az amerikai közegben gondolkodsz, a spanyol hasznos lehet. Azonkívül elég egyszerű, kézenfekvő nyelv, angol/német alapozással meg pláne az.


A többi igazából nekem nem tűnik hasznosnak, ha nem fordítónak készülsz vagy nem fogod magad és átköltözöl a világ másik részée kalandvágyból. Azt nem tudom, hogy logisztikusként melyik országokkal fogod a kapcsolatot tartani, az alapján kellene választani, hogy a szívedhez közel álló témában hol van kiépítve az ipar, de ezt neked kell tudnod kideríteni, te vagy nálam közelebb hozzá. Állásokról/cégekről nyelvválasztástól függetlenül is érdemes érdeklődni (sokszor a honlapokon vannak fenn keresett pozíciók, de lehet akár emailt is írni), máshogy nehéz megtalálni, hogy mire van kereslet.

2017. nov. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat :)

Amerikai területen csak kanadában gondolkodom, az usába nem telepednék le, mert ahogy láthatjuk, politikailag és több egyéb szempontból sem kifizetődő ott élni.

Főleg europában gondolkozom, több országban nagyon jó lehetőségeim vannak, főleg gazdaságilag stabil országokban és északon is. És a legnagyobb problémám hogy a fent említet nyelvek többsége érdekel és tetszik emiatt nehéz választanom.

2017. nov. 20. 14:20
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Én nem akarok dönteni helyetted, de egy tanácsot adhatok. Ami nem annyira vonz, azt máris lehúzhatod a listádról. Akár bele se fogj, hiszen ha már angolul és olaszul megtanultál, tudhatod, hogy a nyelvhez nagyon kell az elhivatottság. Fél szívvel nem lehet egy nyelvet tanulni. Csak azért, mert praktikus, még senki nem tanult meg nyelvet. Egyedüli motivációnak az kevés.
2017. nov. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!