Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tettétek le a középfokú...

Hogyan tettétek le a középfokú angolt és ahogy én készülök magántanárral az fair?

Figyelt kérdés

Tavaky jött az ihlet h kell eg középfokú amíg kb semmit nem csinálok és még anyagilag "stimmelek" mielőtt kikerulnek a "normál életbe"(munka,stb,mivel egyetem félbemaradt es nem szeretnék már tanulni egyetemen,idokozben lett egy gyerekem is,alberletben lakom,szoval ..:/ )

Viszont a tudasra nem sajnálom annyira a pénzt. Vagy igen?

Akihez jarok magántanár az egyben vizsgaztat is állítólag. Kozel van. Szemelyesen.(korabbis iskolam tanára,neten senkit nem talaltam,akiket igen azok a jarvanyra hivatkozva mind "online oktatast" vallaltak es hát eleg dragan,vagy megsem? 4-5-6 ezer /1 óra. En online el nem tudom kepzelni a gyors es hatekony fejlodest,fel evet-3/4 evet szanok erre,most majusban elvileg az irasbelit le tudnám tenni) 3900/45perc. Ott vagyok masfel vagy ket irat es azt latom h ropkodnek a 10 ezrek egy alkalommal. 2x megyek egy heten. Drágának számit? Egyszerűen nem tudok elrugaszkodni attól hogy ez ne legyen meg a "portfólióba" ugyanis eleg sokan tudnak angolul,van nyelvvizsgajuk.(Vagy mégsincs ? Sok magyarnak lehet nyelvvizsgája szerinted? )


Az most a szituáció hogy irásban megy szóban nem tudok megszólalni es/vagy nem merek.

Tanar ajanlotta h tegyek fel "hirdetest " facera hogy a szóbeli kommunikaciot massal is gyakoroljam(en kerdeztem rá mit javasol mert tenyleg nem megy szóban es ingyen-bérmentve biztos meg lehetne oldani aki hasonlóan kozepfokura készül vhol Budapesten...csak még nem találtam senkit igaz nem us nagykn kerestem inkább könyvekből tanulok meg a tanarral most hogy legyen alapom.


Szóval te mennyi ideig keszultel fel a kozepfokudra es szerinted en speciel dragan jarok? Illetve hogyan fejlesztetted a kommunikaciod(más nyelv-iskolák ajánlásat kerlek nelkulozd a valaszodban ha valaszolsz please:)))) )

Magantanar azt mondta ez van, nala mar ennyi emberke átment a vizsgán es stb(lehet en vagyok nagyon turelmetlen),vele is hd tudom gyakorolni ezt de azt mondta megcsinalhatom előbb az irasbelit is kesobb a szobelire fel tudok keszulni.

Te hogy csinaltad?


Tanfolyamok( ahol voltam,fizess ennyit még annyit eléd rakják a saját konyvuket es tanuljál magadnak,a szerzodes keszitesekor,annak elolvasása es a konyvuk olvasasa kozben felpattantam es hazajottem mert amit ott csinalnak azt barki otthon is...)25/srác


2021. márc. 1. 06:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Én iskolában tanultam angolt, és utána mentem el 5-6szor tanárhoz tippekért, kis gyakorlásért.

Szerintem ha komolyam veszed és órák között, otthon is készülsz sikerülhet. Az online beszélgetőpartner keresés valóban nem rossz ötlet, csak akkor neki is hasonló célja legyen mint neked, hogy ne legyen kínos.

Nekem nagyvárosban, de nem Pesten, vírus előtt a 3000ft/45 perc olcsónak számított, szóval szerintem ha tényleg tanít és haladtok akkor megéri. (Pláne hogy írtad, hogy mások csak videóoktatást vállalnak.)

2021. márc. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én pesten 5000/1 óráért jártam, aztán a vírus után online is annyit fizettem. Kb 4 hónap alatt készültem fel a középfokúra, úgy hogy amikor elkezdtem járni is már kb középfokon voltam. Nekem is a beszélgetés kellett, meg hogy a nyelvtant átnézzük rendesen,meg segített leveleket írni. Nekem amúgy tökmindegy volt hogy online vagy offline, igazából ugyanúgy fejlődtem. A tanár úgyis csak mankó annyit haladok amennyit én megcsinálok magamnak.
2021. márc. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A beszélgetés nagyon jó ötlet, ezt nem vállalja a magántanárod? Az óradíja amúgy nem drága. Esetleg kereshetnél egy beszélgetős magántanárt is, ha sehogy máshogy nem megy, fontos hogy olyan legyen a beszélgetőpartner, aki nálad jobban tud és mer beszélni, különben kínos és értelmetlen lesz.
2021. márc. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!