Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanuláshoz milyen oldalak...

Nyelvtanuláshoz milyen oldalakat, anyagokat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Elkopott az angol nyelvtudásom mert nem használtam az elmúlt... 3 évben kb és most fel szerezném frissíteni és erősíteni azt. Emellett el szeretnék kezdezni tanulni mégegy nyelvet is, ezen még gondolkodom melyiket :D Csak tanulni szeretnék, végre lehetőségem adódott hogy azt csináljam amit szeretnék, azaz nyelveket tanuljak! Még van pár hónapom a kezdésig, de addigis szeretnék azért gyakorolni, nehogy egy "Hi, introduce yourself"-re azt mondjam, hogy "Yes no maybe" :D Duolingo-n kívül ajánlanátok valamit? A duo-t annyira nem bírom, szerintem nagyon sokmindent rosszul oldottak meg benne de ez a személyes véleményem.
2021. márc. 2. 21:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Kérdés az, hogy milyen szinten voltál és most milyen is az a kopott nyelvtudás, mert ez azért nagyon nem mindegy. Ha azért van fogalmad a nyelvről és alapszinten (A1-2) kb beszéled, akkor én azt tanácsolnám hogy simán vásárolj valami olyan könyvet ami minden részt érint (tehát pl nem csak nyelvtan van benne, hanem feladatok, szövegértés, hallgatás..) és próbáld azt követni, illetve youtubeon minden szintre találhatsz megannyi gyakorló videót. Ha azért komolyabb szinten vagy és a B2 felé kacsintgatsz, akkor szintén azt mondanám hogy vegyél valamilyen könyvet, csak ebben az esetben talán szerencsésebb venni egy olyat is, ami külön a nyelvtanra koncentrál. Illetve ilyen szinten már meg lehet próbálni átlagos anyanyelvi tartalmakat is fogyasztani olyan témában ami téged érdekel, legyen az főzés, yoga, éneklés, történelem, akármi gyakorlatilag.

Egy új nyelv elkezdésével kapcsolatban elég sok kérdés van már itt a gyakorin, rengeteg szuper ötlet szokott lenni alattuk, azokból csipegess.

2021. márc. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!